Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] ICaros i błąd uruchamiania liveDVD
Witam. Na początek powiem, że jestem nowy i Icaros zainteresował mnie stosunkowo niedawno i nie miałem z nim styczności (poza emulacją na QEMU), tak samo jak nie miałem styczności z Amigą.
Chciałbym zapytać jak mógłbym uruchomić Icaros Desktop Live! 1.2.6 na następującym sprzęcie:
Procesor: Intel Celeron 2,6 GHz na socket'cie 775
Pamięć RAM: 2gB Kingston ddr1
Płyta główna: Micro-Star International CO., LTD-MS-7211
BIOS: Phoenix Technologies, LTD v 6.00 PG
Karta graficzna: ATI Radeon 9550
Karta sieciowa: Realtek RTL8139 (zintegrowana)
Karta dźwiękowa: Realtek AC'97 Audio for VIA Audio Controler (zintegrowana)
Do tego mam dwa dyski, jeden pod SATA 80gB, a drugi pod ATA/IDE 120gB. Oczywiście próbowałem wyłączyć kontroler SATA i pojawiał mi się błąd jak przy włączonym "No bootable media found" - na białym tle po zbootowaniu z płyty...
Wie ktoś jak temu zaradzić i odpalić ICaros na tym sprzęcie?
Próbowałem też odpalić wersje Lite z pendrive, ale był ten sam rezultat...
Z góry dziękuje.



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 13:22:17
[#2] Re: ICaros i błąd uruchamiania liveDVD

@Dragonk, post #1

Raczej nie pójdzie Ci na tym Aros (brak kompatybilności ze sprzętem).

Polecam mój wątek:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=13&t=663&startliczba=75

oraz:
http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support

Dzięki tej stronie dobrałem sobie w końcu natywny sprzęt pod Icarosa (i oczywiście pomocy forumowiczów OK ).

[#3] Re: ICaros i błąd uruchamiania liveDVD

@don_rafito, post #2

Pierwsze co zrobiłem to przejrzałem właśnie informacje o obsługiwanym sprzęcie... No i jakoś praktycznie wszystko znalazłem na listach, dlatego się pytam...
Chyba nie podają osobno płyt głównych, które obsługuje :P Ani tym
bardziej kości ramu...
[#4] Re: ICaros i błąd uruchamiania liveDVD

@Dragonk, post #3

Jak sie pojawi napis spróbuj zrobić "miękki reset" (klawisze win+win+ctrl)

[#5] Re: ICaros i błąd uruchamiania liveDVD

@piteq, post #4

Po kilku próbach nie zadziałało... Ehm a może to wina ustawień bios'u?
[#6] Re: ICaros i błąd uruchamiania liveDVD

@Dragonk, post #5

Odpala się. Działa. Jednak poczekam na kolejne wersje, bo ta jakaś taka dziwna jest. Szczególnie wieszające się Amigg i OWB przy większej ilości kart/okien... a ja lubię mieć z 20 kart odpalonych... :/
Zmieniłem w grubie ATA=32bit na ATA=nodma działało przy standardowych ustawieniach biosu nawet... Z resztą tam jest tylko SATA albo jako IDE, albo jako RAID. A te drugie z jednym dyskiem pod sata jest mi niepotrzebne...



Ostatnia modyfikacja: 21.05.2011 18:52:48
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem