Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie
Istnieje sposób na zamontowanie jakiejś partycji fat (lub innej), którą można by jednocześnie używać pod aros'em i windows.

Mam aros'a zainstalowanego na VirtualBox'ie i chodzi pięknie, szybko itd., ale do pełni szczęścia potrzebował bym partycji, do wymiany plików, która w tym samym czasie była by obsługiwana w aros'ie i windows, stworzyłem więc sobie wirtualną partycje windows, podłączyłem do aros'a i tu pojawia się problem, bo nie możliwe jest jej jednoczesne używanie w windows i aros'ie :(, próbowałem też qemu, bez efektu.

Ma ktoś może na to przepis by z komputera wirtualnego i w windows jednocześnie móc skorzystać z jakiejś partycji wymiany.
[#2] Re: Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie

@tygrysekHD, post #1

Ostanie co być chciał to to, żeby jakieś partycje fizycznie były obsługiwane jednocześnie przez dwa systemy operacyjne. Dreszcze na samą myśl o tym.

Chwilka z google:
http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=67082

Pozdrawiam
[#3] Re: Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie

@Tomahawk, post #2

W przypadku AROS-a, który zachowuje się jakby był w wersji alpha ( pomijam przyczyny tego stanu, stwierdzam jedynie fakt ) też miałbym takie obawy. Ale już w przypadku linux'a i windows pod jednym dachem moje obawy spadają praktycznie do zera. Zresztą zawsze można ograniczyć uprawnienia do korzystania z danej partycji. W przypadku linux'a i windows'a można to zrobić w jednym i w drugim systemie. A jak w AROS-ie? Zresztą już wątkotwórca zauważył, że obsługa nawet tak prostego systemu plików jakim jest FAT kuleje w AROS-ie.
[#4] Re: Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie

@Tomahawk, post #2

Nie chodzi mi o to by była to obsługa fizycznego urządzenia, może być folderu wymiany, np. podobno w dystrybucji IkarOs jest serwer ftp, ale mi on nie działa :( - lipa. Dla mnie wystarczające było by odczytywanie tylko partycji FAt, ale tak że ona po zapisaniu pod windows odświeża się w arosie, a się nie da :(.

Jest jakiś sposób?
[#5] Re: Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie

@tygrysekHD, post #4

Używam z powodzeniem fizycznej partycji FAT do wymiany danych między Windows a AROS-em z tym, że na realnym sprzęcie a nie emulowanym. Prawdopodobnie masz do czynienia z jakimś ograniczeniem duetu VBox/AROS.
edit:
Doczytałem, że chodzi Ci o jednoczesny dostęp. To jednak coś innego.



Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 22:12:19 przez tomek
[#6] Re: Partycja FAT w arosie i windows - jednocześnie

@tomek, post #5

Zgadza się.

Co do VBoxa oraz Arosa to można tak zrobić tylko trzeba tą daną partycje pod-montować, w sumie to już nie pamiętam jak się to robiło, lub mogę się mylić dawno nie używałem VBoxa.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem