Forum » AROS
[#1] AROS: Raspberry Pi
Na załączonym filmiku działająca wersja AROS-a Broadway X na sprzęcie Raspberry Pi
[#2] Re: AROS: Raspberry Pi

@(V)(I)mothe(P), post #1

Ciekawy filmik. Jestem na chwilę przed decyzją, kupić, nie kupić. Cena mała, RPi może być centrum multimedialnym, a dodatkowo dla AROSa maszyną. Jak się sprawuje AROS, ewentualnie emulacja Amigi klasycznej na linuxa pod RPi ?
[#3] Re: AROS: Raspberry Pi

@Cargo, post #2

Uruchomił ktoś AROSa na malince ? mam do testów, zassałem aerosa-pi-p1 i nie chce ruszyć, pluje błędami partycji EXT4.


Pozdrawiam
[#4] Re: AROS: Raspberry Pi

@RadoslawF, post #3

Jaki jest obecny status AROSa na PI ?
Robilem kilka podejść do PI i Linux ktorego nie lubie dzialal z X ami słabo.
Lekki AOS like byłby idealny.
[#5] Re: AROS: Raspberry Pi

@Sventevith, post #4


Jaki jest obecny status AROSa na PI ?


Prace są w toku od kilku miesięcy. Reaktywowałem stary kod, poprawiłem, przerobiłem tak żeby aros działał w trybie BigEndian, dodałem obsługę usb. Poprawiam wszystkie napotkane błędy i zamierzam napisać sterowniki do wszystkiego co na raspi się standardowo znajduje...
[#6] Re: AROS: Raspberry Pi

@mschulz, post #5

OK trzymam kciuki. Jest sens wypalać energię na BigEdian dla kompatybilności wstecznej ?
Różnica między AROS na x86 a ARM jest taka że na x86 systemów jest dużo i działają szybko na Pi brakuje lekkiego systemu. Czy pozostanie na BigEdian nie spowoduje problemów chociażby z portem softu ?
[#7] Re: AROS: Raspberry Pi

@Sventevith, post #6


OK trzymam kciuki. Jest sens wypalać energię na BigEdian dla kompatybilności wstecznej ?


Uwielbiam wypalać energię jeżeli się czegoś przy tym uczę. A wbitej chwili pisząc jit-a m68k uczę się czegoś nowego i odświerzenia sobie pamięć o architekturze m68k :)

Poza tym wybór między little i big endian to kwestia opcji w skrypcie configure, korzystają z tego samego kodu.


Czy pozostanie na BigEdian nie spowoduje problemów chociażby z portem softu ?


Wieloarchitekturowosc pozwala wyłapać dużo błędów które inaczej łatwo przeoczyć :)
[#8] Re: AROS: Raspberry Pi

@mschulz, post #7

Uwielbiam wypalać energię jeżeli się czegoś przy tym uczę. A wbitej chwili pisząc jit-a m68k uczę się czegoś nowego i odświerzenia sobie pamięć o architekturze m68k :)


Użytkownicy często nie rozumieją, że jak ktoś tworzy za free to chce robić to co sprawia mu przyjemność a czasami rozmija się to z oczekiwaniami. Oczywiście i tak się wszystkim nie dogodzi do radzenia wielu do roboty wręcz przeciwnie.

To da się już coś odpalić na PI ? Z chęcią protestuje :)
[#9] Re: AROS: Raspberry Pi

@mschulz, post #7

No mamy wydane już raspberry pi 4, jak teraz jest z arosem?
[#10] Re: AROS: Raspberry Pi

@(V)(I)mothe(P), post #1

Fajnie wygląda, ale to nie jest natywna instalacja, tylko na maszynie wirtualnej. Zresztą AEROS/Brodway-X, działa tylko w trybie HOSTED, a pod spodem jest Debian. Fajnie by było, żeby system był natywny i obsługiwał bezpośrednio hardware, jak to jest w przypadku x86 (IcarosDesktop, AspireOS). Na takie rarytasy trzeba będzie chyba jeszcze zaczekać.

Po drugie taki news, to nie żadna nowość:
link

Ale fajnie że coś się dzieje, Niech się dzieje.

Póki co Malina chyba najbardziej nadaje się do klasykowania.



Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 00:36:42 przez don_rafito
[#11] Re: AROS: Raspberry Pi

@don_rafito, post #10

Ogółem pierwszy post jest z 2012
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem