Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#31] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #30

Da się te czcionki doinstalować czy coś? Przecież to bezsensu jest...
[#32] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@radzik, post #31

Da się - właśnie ich używam. Tylko instalacja jest trochę zagmatwana.

1) Prefs/Locale - wybierz Polski a na liscie stron kodowania ISO-8859-2
2) Save
3) Reboot
4) System/FTManager
5) Ustaw Codepage na ISO-8859-2
6) Double-click na Liberation Sans Regular
7) W oknie które się otworzy, zmień Name na Liberation Sans Regular PL i kliknij Install
8) Prefs/Font - wybierz stworzony wlasnie font i ustaw rozmiar
9) Prefs/Zune - wybierz font na panelu Okna, byż może musisz usunąć wpisy z panelu Grupy i/lub Przycisk

Ogólnie najbardziej tricki jest punk 7. Jeśli nie wybierzesz strony kodowej, font wygeneruje się z błędną i nadal nie będzie ogonków.
[#33] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #32

A wiesz może jak rozwiązać problem z obsługą AHCI? Chciałbym w tym trybie zainstalować system na dysku, ale gdy w HDToolBoxie dopiszę device ręcznie, dysk widziany jest jako 7.8 GB (a mam 500GB). Dodatkowo, gdy wybiorę w instalatorze typ AHCI/SATA mam taki komunikat: "Could not open root partition of device ahci.device, unit x" X- numer urządzenia, nieważne jaki przypiszę, zawsze jest to samo. A według HDToolBox dysk ma Unit 3.

Oj, chyba się coś udało? W bootloaderze wpisałem ATA=nolegacy AHCI, Installer niby sformatował dysk i instalacja działa. Zobaczę jaki będzie efekt końcowy.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 10:52:56 przez glichtanski
[#34] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #33

Tak, tryb AHCI działa ale w ograniczony sposób. Pojemność dysku to tylko 7.8 GB.

Na razie zauważyłem, że nie działa SysConfig. Nie chce się wcale uruchomić.
[#35] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #34

SysConfig też mi nie działa.

Ale czcionki już tak. :)

Za to tryb 68k, nie ogarniam... Z tego co rozumiem, po konfiguracji (pliki z AmigaForever), powinienem kliknąć na program 68k np. Eagleplayer i powinien się odpalić w wybrany sposób: zintegrowany, fullscreen itd. Niestety dziej się tak, że mam komunikat: Unable open tool...
[#36] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@radzik, post #35

Nie używam wparcia dla 68k więc za bardzo nie pomogę - pewnie ktoś na aros-exec.org może pomóc. Proponuję jeszcze zobaczyć Prefs/Icaros Settings. Jest tam zakładka AmiBridge. Czy opcja Amiga M68K VM jest na ON?
[#37] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #32

Zapomniałem w Zune zmienić
Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 13:46:10 przez glichtanski

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 13:46:57 przez glichtanski
[#38] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@glichtanski, post #37

Tę czcionkę musisz sobie zbudować sam. Opisałem jak to zrobić od punktu 4 do 7.

PS. Oczywiście jest to tylko przykład - można próbować budować inne czcionki w wersji polskiej, ale ta mi najbardziej pasuje.
[#39] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@deadwood, post #38

Tak się przez weekend zdeterminowałem z tym AROSem, że popełniłem przewodnik instalacji, mam nadzieję, że komuś się przyda i zachęci go do prób z systemem:

Icaros Desktop 2.0 - Instalacja.
[#40] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@radzik, post #39

A będzie dostępny gotowy obraz dla Virtualboxa,bo mi instalacja poprzedniej wersji coś nie wychodziła? Czy po zainstalowaniu na Virtualbox nie wyskakuje "Guru Meditation Error"?
[#41] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@Mruk, post #40

Czy po zainstalowaniu na Virtualbox nie wyskakuje "Guru Meditation Error"?

U mnie Icaros elegancko się zainstalował na VirtualBox 4.3.18
[#42] Re: Icaros Desktop 2.0 - zapowiedz

@waldiamiga, post #41

Ja nie miałem żadnych problemów z instalacja pod VirtualBox 4.3.18 pod Mac.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem