Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] AROS, Lenovo X61, GRUB oraz WiFi
Witam,

Pobrałem ostatnio najnowszą wersję Icaros Desktop Live w wersji 1.5.2 - wstępnie przetestowałem wersję LIVE, by przekonać się czy uruchomi się na moim komputerze ThinkPad Lenovo X61 (wersja tablet).
Na początek przekonałem się, że jestem w stanie skorzystać z rozdzielczości 1024x768 jaką ma martyca mojego laptopa. Jednak, mam kilka pytań:

1. GRUB - mam na tym komputerze Windows 7 oraz Linux Ubuntu, mam już zainstalowanego GRUBa - czy jeżeli zainstalowałbym Icarosa, czy wpisy startowe AROSa dodane by zostały do mojego GRUBa czy zostałby on podmieniony?

2. Z tego co wstępnie zobaczyłem - "system widzi" moją kartę sieciową WiFi (Windows widzi ją jako Intel 3945 ABG), jednak konfiguracja WiFi nie bardzo mi szła. Czy może muszę coś doinstalować, czy na wersji Live tego nie zrobię i dopiero po instalacji na dysku możliwe jest, bym mógł WiFi skonfigurować, czy może moja karta sieciowa i tak nie zostanie obsłużona?

3. Dźwięk - Jak mogę sprawdzić, czy jest zainstalowany, wstępnie nie wydaje komputer dźwięku - czy muszę dokonać jakiś czynności postkonfiguracyjnych?
[#2] Re: AROS, Lenovo X61, GRUB oraz WiFi

@Nasedo, post #1

W odpowiedzi na pierwsze pytanie.
Na dysku z MBRem można zainstalować tylko 4 partycje podstawowe z czego jedna może być logiczna. Z tego wynika, że Windows 7 na pewno ma dwie podstawowe i Linux dwie. Tyle że, przy Linuksie przestrzeń wymiany, może stanowić z głównym systemem plików partycje logiczną i istnieje nikłe prawdopodobieństwo że masz możliwość utworzenia jednej partycji, a jedna dla Arosa to znów za mało.
Zostaje dysk usb i do GRUBa trzeba się odnieść ręcznie a to nie prosta sprawa choć wykonalna.

Najlepszym więc wyjściem będzie zwykły pendrive z Arosem Live wedle mego zdania. W takim przypadku możliwe jest jak najbardziej montowanie wszystkich partycji na komputerze w celu wymiany danych.
[#3] Re: AROS, Lenovo X61, GRUB oraz WiFi

@Nasedo, post #1

2. Obsługiwane są tylko karty WiFi na chipsecie Atheros

3. Wejdź do System:Prefs/AHI - czy tam jest jakiś sterownik poza VOID? Jaki masz hardware audio?
[#4] Re: AROS, Lenovo X61, GRUB oraz WiFi

@deadwood, post #3

Czy trwają prace nad sterownikiem do następnej karty wifi, jeśli tak jakiej ?
[#5] Re: AROS, Lenovo X61, GRUB oraz WiFi

@Pawelek, post #4

Nic mi nie wiadomo o pracy nad kolejnymi sterownikami WiFi.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem