Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] ICAROS a GPU i inne problemy nowicjusza...
Witajcie Towarzysze!
Wpadł mi pewien pomysł do głowy, z Icarosem związany:
Można by zdobyć tanio jakąś płytę pod socket 478, Procesor sensowny na tenże socket już mam, RAMu nie brak mi również. Jednakże 2 problemy zaistniały:
1. Grafika - o co chodzi z tymi trybami VESA? Na płycie wykorzystałbym grafikę Ati Rage pro AGP (8 MB) lub Intel 845L, do obu tych grafik sterowników pod arosa nie znalazłem, czy dałoby się więc w trybie vesa sensownie pracować?
2. Kwestia dysku... HDD żadnego w rezerwie nie mam, a więc mam inny plan: czy dałoby się zainstalować Icaros na pendrive Toshiba o pojemności 8 milionów bajtów? O bootowanie na takiej wiekowej płycie głównej się nie martwcie, oto sposób sprawdzony:
https://www.plop.at/en/bootmanagers.html
3. Jaka jak najtańsza karta Ethernet do AROSa by pasowała? Tak, żeby sieć dobrze działała i sterowniki pasowały do tegoż interfejsu kontrolera sieciowego..
Pozdrawiam
[#2] Re: ICAROS a GPU i inne problemy nowicjusza...

@fdd_a, post #1

1. Tryby VESA to standardowe tryby graficzne wspierane praktycznie przez wszystkie współczesne karty graficzne, co oznacza, że większość karta obsługuje te tryby. Mankament jest taki, że w tych trybach nie ma wsparcia grafiki 3D, ale grafika 2D hula bez problemu.
2. Nie powinno być problemu z instalacją na pendrive, jak poszukasz to jest to gdzieś opisane.
3. Wystarczy zwykły Realtek RTL8139, bardzo popularna i tania karta.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem