Forum » AROS
  kategoria: Icaros Desktop
[#1] Czy ktoś próbował już modem play?
Witam chciałbym wiedzieć czy ktoś próbował już odpalić internet w Arosie poprzez modem Play? posiadam Huawei E3131 i chciałbym wiedzieć czy ktoś miał jakieś doświadczenie z tym?
[#2] Re: Czy ktoś próbował już modem play?

@Paul149, post #1

Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat działania samej sieci Play, która korzysta głównie z infrastruktury innych operatorów. Skutkuje to tym, że zasięg jest słaby i często nie można się dodzwonić na włączony i aktywny telefon.
[#3] Re: Czy ktoś próbował już modem play?

@RomanWorkshop, post #2

Hmmm mam w play 3 numery i z zadnym nie mam takich problemow
Uzywam od kilku lat
Ostatnio zastanawiam sie nawet nad zrezygnowaniem z upc na rzecz lte w play bo testy u mnie w domu pokazuja super dzialanie
Czwarty nimer na internet mam wsadzony do tableta i dziala jak ta lala
Tam gdzie lte to zasuwa
[#4] Re: Czy ktoś próbował już modem play?

@WojT_GL, post #3

Być może zależy to od obciążalności i liczby użytkowników, korzystających z przekaźników w danym rejonie. Ale ogólnie mówiąc, to Play jest obsługiwany na samym końcu po użytkownikach danego operatora, u którego wynajmuje infrastrukturę. Ja też miałem internet mobilny w Play'u i transfer był raczej normalny. Dodatkowo korzystałem z usługi "Nocny transfer" za 10zł./miesiąc bez limitu danych, a tylko z limitem czasowym od-do pewnej godziny. Gdyby Play więcej inwestował w infrastrukturę, niż w reklamy to może było by nieco lepiej.
[#5] Re: Czy ktoś próbował już modem play?

@Paul149, post #1

1.Jaki masz Aros i na czym odpalasz (Vision 68k, x86). Jak to drugie czytaj dalej. Jak pierwsze; sory nie odpalałem jeszcze.
2.Huawei to nic innego dla Arosa jak modem 3G, więc musisz wejść w prefs/Networkpreferences zakładka Mobile Broadband i tam próbować zmusić Arosa żeby zobaczył Twój modem. Sieć nie jest problemem, problemem może być sterownik dla, a właściwie jego brak dla Huawei. Sam mam Huawei i Playa, ale pod WIFI (w lapku karta WIFI z Atherosa i stery są, więc i jest internet, własnie piszę)
To są te ustawienia:

4.Stery, Swego czasu próbowałem połączyć się z sięcią pod Arosem za pomocą modemu 3G. Z sieci znalazłem info, że obsługuje tylko ten z Nokii N95. Akurat miałem wtedy taki model telefonu. Próby spełzy na niczym.
5.Polecam tą stronę: https://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_Network_support
6.Wytrwałości; Aros to fajny system, ale jeszcze sporo niedopracowany, samo się nic nie zrobi, rób, próbuj, proś o pomoc. Sam walczę (postawiłem 2.2 X-Mas Ed. Przewalczyłem czcionki; w końcu mam ogonki i w systemie i w OWB, ale do poprawnego wyświetlania jpeg'ów OWB nie umiem zmusić, he, he).
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem