Forum » AROS
  kategorie: Broadway, Icaros Desktop
[#1] Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja
Siemka pisze ten temat ponieważ chciałbym zacząć używanie arosa ponieważ chciałbym portować na niego moje gry napisane w c++ oraz używać go poniekąd jako amigi ng więc mam pytanie czy lepiej składać specjalny komputer pod aros (jeżeli jak to jaką specyfikację mam wybrać oraz dystrybucję ) czy lepiej kupić raspberry pi 3b lub 0 i zainstalować na nie aeros czy jakoś tak.
[#2] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@Pico121, post #1

Chcesz używać systemu na wirtualnej maszynie czy na natywnym sprzęcie? Zainteresuj się Icaros Desktop, w tej chwili w wersji 2.2.1.
[#3] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@waldiamiga, post #2

Natywny sprzęt
[#4] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@Pico121, post #3

Najwięcej softu jest pisane pod ABI V0 x86. Port na ARM się rozwija, ale oprogramowania jak na lekarstwo. Osobiście kiedyś kupiłem jakiś po leasingowy komputer (koszt około 200pln czyli tyle ile malina), wsadziłem do niego kartę graficzną GeForce 9500 GT na niskim profilu i wszystko śmiga elegancko. Ja bym jednak osobiście celował w x86 ze względu na oprogramowanie i najlepiej tam działa emulacja prawdziwej Amigi (JIT) jeśli Cię to interesuje.
[#5] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@jarokuczi, post #4

Podsumowując karta graficzna Gforce od ... do 9500? A może IntelHD, ale tam kiepsko.
Płyta główna Dell? Procesor C2D, czy zwykły np. PIV?
Nie chodzi o to co na stronie, ale o to co ktoś używa.
[#6] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@KM, post #5

Witam, po instalacji na VirtualBox, czarny ekran po restarcie. Następnie wywala komunikat z błędami. Instalacja przebiegła bezproblemowo, wersja Live uruchamia się także bez problemu. Problem dotyczy każdej opcji uruchomienia w menu Gruba. Ktoś, coś poradzi?
[#7] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@chicago, post #6

A jak dopiszesz nomodeset do sekwencji startowej w grub?
[#8] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@Pico121, post #1

Zdecydowanie natywny sprzęt, zdecydowanie wersja x86, zdecydowanie stacjonarny komputer (jak coś nie zatrybi to zawsze można dokupić za niewielkie pieniądze jakąś kartę i wsadzić w PCI) i zdecydowanienie poszukaj informacji o wsparciu sprzętu przez aktualnie sterowniki tu:
https://en.m.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support
[#9] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@Pico121, post #3

Natywny?

Takie coś jest teraz w modzie chyba dla AROSa:

IndieGO
[#10] Re: Jak zacząć przygodę z arosem sprzęt i dystrybucja

@chicago, post #6

Wydaje mi się, że powinieneś poeksperymentować z opcjami procesora, na początek wyłącz wszystko ;).
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem