Forum » AROS
[#31] Re: Nowa wersja AROSa

@deadwood, post #30

Czy Aros i Aros One rozwijają się niezależnie? A co tam z wielordzeniowością i 64-bitami?
[#32] Re: Nowa wersja AROSa

@KM_Ender, post #31

Aros to bazowy system. Aros One to dystrybucja (system bazowy + dodatkowe aplikacje)

Wersja 64-bit jest dostępna na razie tylko jako system bazowy.


Wersja z obsługą wielu rdzeni też jest dostępna do testów:
http://www.aros.org/nightly1.php, poszukaj 'pc-x86_64-smp-boot-iso'
[#33] Re: Nowa wersja AROSa

@deadwood, post #32

A ten TyniAros, to gdzie znaleźć? Google milczy.

Na razie widzę że ArosONE chyba najbardziej aktualny. Trzeba Acerka zaprząść do roboty. Choć czekałem na stabilnego i aktualnego Icarosa (na razie zostanie starsza stabilna wersja na stacjonarnym).
[#34] Re: Nowa wersja AROSa

@don_rafito, post #33

A Aros grafikę 2D, 3D poza GMA950 chyba tylko w GF 9400 miał?
[#35] Re: Nowa wersja AROSa

@KM_Ender, post #34

Generalnie Aros lubi się z NVidiami (podobnie jak Linuxy). Od 5x do 9x wszędzie jest wsparcie 3D. Jak dalej to niech wypowie ktoś kto posiada nowsze GF.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 23:38:15 przez don_rafito
2
[#36] Re: Nowa wersja AROSa

@don_rafito, post #35

Próbowałem sobie zainstalować na moim Acerku emachines i nic. Mam Antixa i ustawione bootowanie z pena. ISO przerobiłem Baleną jak zawsze i nic nie chce ruszyć, ani Aros, ani AmiDebian, co może być grane? Nigdy tak nie miałem, komp padł?
Na tym sprzęcie miałem już kiedyś Arosa, inne Linuksy.

Jakieś pomysły, jak to ugryźć?

Ruszyło, przepuściłem przez Balenę wersję USB a nie ISO i ruszyło.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 13:11:16 przez KM_Ender
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem