Forum » AROS
[#1] Scalos jako 'pulpit' Linuxa
Witam,

W oparciu o AxRuntime przygotowałem port Scalosa pod Linuxa w którym zastępuje on domyślenego desktop managera (Mate).



Jest to na razie bardzi wczesna wersja portu, ale gdyby ktoś chciał spróbować, instrukcje są dostępne tutaj: link
13
[#2] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Dobra robota.
[#3] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Świetnie wygląda, cieszy oko :)
Kciuk w góręOK
[#4] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

@wszyscy, którzy jęczą o "AmigaOS na jądrze Linuksa":

3
[#5] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@recedent, post #4

A co by było w tym złego
[#6] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@recedent, post #4

Nie no do systemu tu daleko. To bardziej moze byc ulatwienie dla kogos kto chce cos napisac dla amigowego systemu i nieco ulatwic uruchamianie I debugowanie softu.
[#7] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@recedent, post #4

Słowo "jęczą" pasuje do redaktora jak do świni siodło... PPA oznacza POLSKI PORTAL MORPHOSOWY???
[#8] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Robi wrażenie.
1
[#9] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Jaki masz plan na rozwój?
Bo tak z belkami okien arosowymi tylko (dla okien axrt) + przeportowanym ambientem to by mogło być coś użytecznego.
1
[#10] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@michal_zukowski, post #9

Jaki masz plan na rozwój?


Następny krok to zrobienie czegoś z managerem okiem, aby look & feel okien był bardziej amigowy (belki i najlepiej window order też)

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 07:05:27 przez deadwood
3
[#11] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@KM_Ender, post #5

Gdyby to był AmigaOS na jądrze linuxowym to nic złego. Ale tylko GUI (który w amigowych systemach wcale nie jest taki wygodny) to trochę mało...

Taki AmigaOS na Linuxie to ma być coś jak macOS na Unixie. Normalnie na Maku nie widzę tego BSD pod spodem. Muszę się mocniej zagłębić, pokazać ukryte pliki. A sam macOS ma swoje biblioteki, rozwiązania, zwyczaje. Gdy otworzę Terminal to mam Unixa i cała jego funkcjonalność (z której korzystam) ale mogę całe życie go używać i nie czuć, że tam coś takiego jest. I zupełnie nie mówię o GUI. To jest platforma, która ma swoje zasady, swoje rozwiązania. GUI w przypadku dzisiejszych systemów (także nawet MorphOS) to sprawa trzeciorzędna, bo to wszystko jest już "skórkowalne" i w każdej chwili może zmienić swój wygląd dowolnie. W przypadku dzisiejszego MorphOSa to nawet bez restartu. GUI dla mnie jest tak istotny jak kolor samochodu. Lepiej żeby nie był różowy. Ale jeżeli silnik będzie 6-litrowy to karoseria może być nawet różowa. Jakoś to przeżyję.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 13:28:00 przez MDW
4
[#12] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Witam,

Udostępniłem nowe nagranie pokazujące AxRuntime, Intuition i Scalosa w akcji

https://www.youtube.com/watch?v=BFKy-8PfWmk

Jeśli ktoś używa Linuxa i jest zainterestowany przetestowaniem beta wersji Intuition (menadżera okien), proszę o prywatną wiadomość.
3
[#13] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #12

btw. sprawdzales może ile trzeba by bylo roboty, żeby na Arosa/AXRuntime przeportować Ambienta. Bo o ile Scalos jest fajny, to Ambient jest po prostu używalny bardziej niż jako ciekawostka.
[#14] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@michal_zukowski, post #13

Nie sprawdzałem code base Ambienta. Głównym pytaniem jest czy Ambient jest już przeportowany na 64-bit i little endian - szczególnie to pierwsze może sprawić wiele problemów. Poza tym będą brakowały jakieś klasy MUI i funkcje w API, ale to zawsze można jakoś obejść.
1
[#15] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #1

Jak zes mi Panie zaimponowal. Gratuluje
[#16] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #14

na pewno nie jest ogarnięte LE i 64bit
[#17] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@WojoS, post #7

PPA oznacza POLSKI PORTAL MORPHOSOWY???

nie, PPA oznacza polski portal apple
[#18] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@stefkos, post #15

@stefkos

Dzięki
[#19] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@michal_zukowski, post #16

na pewno nie jest ogarnięte LE i 64bit


Jak rozumiem MorphOS i tak migruje na platformę AMD64, więc jeśli znajdzie się programista gotowy do podjęcia się tego tematu - służę pomocą.
[#20] Re: Scalos jako 'pulpit' Linuxa

@deadwood, post #19

Jak dożyjemy. Na razie Bigfoot musi skończyć shadery.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem