Forum » AROS
[#1] Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD
Witam. Mam 2 pytania.
1. Z napędu IDE zainstalowałem normalnie Icaros 2.3, działa mi AHI, LAN i NVidia (3D) ale jak wkładam każdą płytę CD Audio to mam na pulpicie CDBAD.

2. Czy da się wymusić FullHD na GF 8400GS 512MB. W ustawieniach jest (60 i 120HZ) ale jak ustawiam tomam porozmazywany ekran (na Windows mogę w ustawieniach karty zmienić na 60 Hz i już nie ma rozmycia).

Prosze o pomoc
[#2] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #1

1. Nigdy nie próbowałem, ale raczej płyty audio nie będą działały.

2. Jeśli nie działa przy użyciu Prefs/ScreenMode to innej opcji nie ma.
[#3] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@deadwood, post #2

Mi pokazuje 2 tryby FullHD (w 60Hz i 120Hz) i jak właśnie jeden z nich wybiorę to mi rozmywa ekran.

Mam jeszcze problem z czcionkami. Ustawiłem na Polski i polską klawiaturę (kodowanie 8859-2) i w Wanderze i jak i na guzikach zamiast polskich liter z ogonkami i typy "ś", "ć", "ż" mam jakieś dziwne znaki. Już zapomniałem jak na Amigo-pochodnych zmienić by mi się polskie czcionki pokazywały :)
[#4] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #3

Zobacz manual Icarosa, tam powinno być opisane. Z tego co pamiętam, jeszcze jakoś fonty trzeba wygenerować.
[#5] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #3

Z Aminetu ściągnij do tego ISO-PL czcionki. Będzie działać
[#6] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #1

Ten Icaros to masz po najnowszym ABIv0 (uaktualnienieniach deadwooda?), Czy jakaś starsza. Pablo wspominał że wrzuci betę, ale coś ostatnio zaglądałem na stronę i nie znalazłem. A zależało by mi najnowszej kompilacji, w repo sporo było zrobione.
[#7] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@don_rafito, post #6

Ściągnąłem z oficjalnej strony Icaros'a (2.3). Nwm czy ten co ściągnąłem jest z ABIv0.

Skąd ew Deadwooda można ściągnąć?
[#8] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@don_rafito, post #6

Z tego co kojarzę, ta BETA jest tutaj:

https://vmwaros.blogspot.com/2023/01/new-year-new-icaros-live-beta.html
[#9] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@deadwood, post #8

Tak to ta tylko nie pełny system, ale wersja light że zmianami jakie zastosował Deadwood. A szukam już oficjalnego Icarosa z full. I tej na razie nie ma.
[#10] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@don_rafito, post #9

Ja sobie załatwiłem monitor 19" z rozdzielczością 1440 z VGA
[#11] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #10

Mam inne głupie pyt. Czy ew. da się jakoś zrobić kopie zapasową systemu (obraz itp) by przenieść na nowy dysk?
[#12] Re: Icaros 2.3 + płyty audio , rozdzielczość HD

@kguranowski, post #11

Generalnie powinno pójść. Ewentualnie może coś nie pyknąć ze sterownikami. Ale to można zawsze odpalić w innym trybie, bardziej, powiedzmy uniwersalnym (np. VESA), wybierając go z GRUBa.
A potem je sobie dograć z płyty (w zależności od tego co było zassane podczas instalacji).

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 16:41:17 przez don_rafito
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem