Forum » AROS
[#1] Kickstart AROS
Czy ktoś zna miejsce, w którym można znaleźć wszystkie wersje Kickstartu AROS (ROM + EXT)?
[#2] Re: Kickstart AROS

@RomanWorkshop, post #1

Co rozumiesz przez wersje? Oficialnie jest tylko jedna wersja Kikstartu do ściągnięcia z http://www.aros.org/nightly1.php w archiwum "amiga-m68k-boot-iso". Zamontuj ISO - kickstart będzie w katalogu "AROS Live CD:boot/amiga"
[#3] Re: Kickstart AROS

@deadwood, post #2

Chodzi mi o wszystkie starsze wersje, które powstały wcześniej. Mam ich kilkanaście z różnymi datami, ale nie wszystkie.
[#4] Re: Kickstart AROS

@RomanWorkshop, post #3

Nie ma takiego miejsca. Każda nocna kompilacja zastępuje poprzednią.
[#5] Re: Kickstart AROS

@deadwood, post #4

Rozumiem, chcę dodać obsługę Kickstartu AROS do programu AmiKick i potrzebuję, jak najwięcej wersji do testów, ale te które mam powinny wystarczyć.
1
[#6] Re: Kickstart AROS

@RomanWorkshop, post #5

Którego z nich potrzebujesz w szczególności? Mam ich około dziesięciu.

W każdym razie radzę zawsze używać najnowszych, ponieważ są aktualne i działają lepiej.

Na przykład na starszych "Earl Startup Control" jest w prymitywnej formie, a także nie można uruchomić nowej kompilacji ze starym kickstartem, ponieważ AROS się nie uruchomi.

Dla każdej wersji AROS-a musisz użyć Kickstartu dołączonego do kompilacji, w przeciwnym razie otrzymasz tylko błędy
[#7] Re: Kickstart AROS

@AMIGASYSTEM, post #6

Przyjmę każdą wersję (można wysłać na e-mail), im więcej tym większa szansa na poprawną obsługę przez mój program.
[#8] Re: Kickstart AROS

@RomanWorkshop, post #7

Załączam archiwum zip ze wszystkimi ROM-ami, które posiadam!

https://drive.google.com/file/d/1iadaoBLBokfKUwLlti6tl1BGXtWJSUyG/view?usp=sharing
1
[#9] Re: Kickstart AROS

@RomanWorkshop, post #5

Dodałem obsługę Kickstartów AROS ROM/EXT (46.10, 46.11, 46.12) do programu AmiKick 1.14. Jak zwykle i w tych Kickstartach są błędy, np. adresy do kontynuowania wyszukiwania kolejnego modułu rezydentnego, wskazują na miejsce przed aktualnym modułem, co powoduje zapętlenie wyszukiwania. Z kolei Kickstart AROS EXT (46.11) datowany na 2022-01-26, zawiera zdublowany moduł "storage.hidd" z błędnymi adresami $FFFFFF / $245645 do ciągów tekstowych z jego nazwą / wersją.
1
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem