kategoria:
[#31] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Hubez, post #30

Po co te nerwy kolega daje radę, wykonuje polecenia, ma już jakiś efekt, a tym bardziej nic nie zepsuł. Jedynym problemem jest to, że kończą mi się pomysły. Podejrzewam, uszkodzenie nowego układu scalonego STK. "W powietrzu" daje radę, a pod jakimkolwiek obciążeniem zdycha. Serwis może i da radę, ale tylko jeśli się podejmą takiego "starego" sprzętu. Zrobią to na pewno jak zobaczą że dla klienta jest on na wagę złota i odpowiednio go za to skasują. Kolega chce zaoszczędzić trochę kaski i jak na razie nie wtopił.
[#32] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Hubez, post #30

Oczywiście, masz sporo racji. Oddanie w ręce serwisu jest przeze mnie jak najbardziej brane pod uwagę. Póki jednak porady Kolegi Esio mnie nie przerażają to nie wywieszam białej flagi. Jest to dla mnie duża dawka nowej wiedzy a w przypadku powodzenia satysfakcja będzie potężna. Ryzyko owszem, zawsze jest a wtedy.... no trudno, będę musiał przeboleć wydatek +/-200 zł na sensowny egzemplarz z "Alledrogo" a mój stary 1084S będzie czekał jako "dawca organów" jeśli zajdzie potrzeba.
P.S.
Jestem z Łodzi

@Esio.
Nie mam śmiałości prosić Cię o wzmożony wysiłek intelektualny. Bardzo sobie cenię Twoje zaangażowanie w temat, poświęcasz swój prywatny czas i dzielisz się wiedzą. Jeśli jednak coś Cię natchnie w sprawie to by było fantastycznie
Póki co mogę zakupić następny STK i podmienić... może przeoczenie niewlutowanej diody i tranzystora zrobiło mu kuku.


Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 20:52:37 przez Sounder
[#33] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Sounder, post #32

Nic z tych rzeczy. Ten monitor będzie działał. Nie takie beznadziejne przypadki naprawiałem. Na dziś wystarczy. Jak jutro nie wpadnę na jakiś pomysł, to mogę Ci zaproponować naprawę monitora po kosztach części. Wyślesz mi płytę główną monitorka, a ja Ci odeślę naprawioną. Może i nie jestem dobry w amigowym software, to chociaż w taki sposób mogę wyjść na ludzi OK
[#34] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Esio, post #33

No jest to jakaś opcja Gdyby miała wejść w życie to domówimy na priv. Dziękuję
[#35] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Sounder, post #34

Problem rozwiązany, monitor działa.
Jest to głównie zasługa Kolegi Esio, któremu chciałbym oficjalnie podziękować za zaangażowanie w sprawę i okazaną pomoc. Niezwykle ważnym faktem jest, że w środowiskach takich jak Amigowcy są ludzie z dawnymi zasadami, którzy oferują bezinteresowną pomoc a jeśli już interesowną, to symbolicznie.
Dokładnie tak zapamiętałem grono Amigowców sprzed ponad 20 lat.
Esio, dzięki wielkie OK
[#36] Re: Wymiana układu STK73410 II

@Sounder, post #35

Bardzo dobra wiadomość (szczególnie w obecnych czasach)- Brawo Panowie OK OK OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem