[#1] Złącza 23 pin i obudowy do nich
Jakby ktoś potrzebował, to kupiłem wczoraj niewielki zapas 23 pinowych złącz (męskich i żeńskich) i obudowy do nich. Kilka sztuk mogę odsprzedać, wymienić się itp. Jestem ciekaw jakie byłoby zainteresowanie, gdyż różne tego typu, wydawałoby się kompletnie nie do zdobycia rzeczy, można tu i tam złowić np. 68882 w rewelacyjnych cenach niedawno w Sławmirze.
Zainteresowanych proszę o kontakt na priv, ew. w tym wątku.
[#2] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@wali7, post #1

Te wtyczki to żeńskie, męskie czy obydwa rodzaje?

Założyłbym, że żeńskie, jak do portu wideo w Amidze, ale w elektronice nie należy niczego zakładać z góry. ;)
[#3] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@CJ Warlock, post #2

Już miałem kilka pytań od różnych osób....
może wyjaśnię jak to wygląda.
Otóż jak wiadomo, wtyczki DB23 i obudowy do nich są bardzo trudno dostępne, najczęściej można je spotkać jako zapomniane leżaki magazynowe. Od wielu lat kupuję różną drobnicę u jednego gościa (detalisty) i czasami pytam go o różne dziwne rzeczy, ba czasem miewa. Teraz zapytałem o te złącza (bo rok temu kupiłem wszystko co wtedy miał, a było to jakieś 5 sztuk...., tyle że wtedy nie miał obudów), a tu mówi mi, że dostał w rozliczeniu od kogoś i chwilowo ma, i kilka obudów na dokładkę. Nie miałem za bardzo kasy (a mało za to nie chciał), więc wziąłem od niego wszystkie te obudowy: 7 (słownie SIEDEM) sztuk. Myślę sobie, zostawię sobie ze dwie, a resztę odsprzedam tutaj. Złącz ma podobno więcej (męskie i  żeńskie), ale nie wiem, czy to jest dziesięć, czy sto sztuk, więc postanowiłem poczekać z zakupem i zapuścić wici na PPA. Teraz z grubsza wiem, jakie jest zapotrzebowanie na PPA, więc w najbliższą sobotę spróbuję trochę tego kupić. Ale nie linczujcie mnie, gdy okaże się, ze facet ma 10 złącz i chce za nie po 15 za sztukę.... napiszę w weekend, jak już się dowiem co i jak. Miał mi jeszcze poszukać obudów, nie wykluczał, ze coś tam jeszcze odkryje na dnie pudła. Ale to będą (jeśli w ogóle) pojedyncze sztuki.
[#4] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@wali7, post #1

ja bym był zainteresowany, bo właśnie jestem w trakcie robienia kabla i brakuje mi obudowy do wtyczki. siedzi, pije i chrupki Niedawno jeden gość sprzedawał złącza żeńskie na allegro, to wziąłem kilka, ale one są właśnie bez obudów i ponadto jakieś dzikie, że nawet jakby chciał to w taką standardową tego nie wciśnie.
[#5] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@snajper, post #4

"Dzikie"? Wcale nie - po prostu były to złącza do płyty, a nie na kabel.
[#6] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@wali7, post #3

Sprawa jasna. Gość ma na stanie 7 sztuk złącz żeńskich i jakieś kilkanaście męskich. Chce za nie 9 zł za sztukę (chciał po 10 zł, ale wytargowałem po 9 zł)... wiem że sporo. On jednak wie, że to unikat :(
Ja na tym nie zarabiam. Dla siebie kupiłem po dwa złącza męskie i żeńskie, też 9 zł za sztukę.
Mam do tego kilka obudów po 10 zł za sztukę.
Jeśli ktoś chce, to proszę o kontakt.
[#7] Re: Złącza 23 pin i obudowy do nich

@TUPCOM, post #5

na jedno wychodzi. siedzi, pije i chrupki Ale na bezrybiu i rąk ryba, zrobiłem już sobie dzięki nim dwa kabelki, na vga i euro. OK Tyle że żaden z moim monitorem nie działa i jest mi smutno.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem