[#1] Adaptery SCSI 50,68,80 pin
Witam,

Poszukuje sprawdzonego i taniego rozwiązania na podłączenie dysku SCSI do mojego kontrolera w CDTV (50pin). Jak wiadomo dyski SCSI 50 pin są słabo dostępne, drogie, stare i głośne. Za to sporo można znaleźć dysków 68 i 80 pin. Wiadomo, że taki dysk musi pracować w trybie SE żeby stary kontroler mógł z nim współpracować. Gorzej ze znalezieniem odpowiedniego adaptera :). Mam możliwość zdobycia dysku 68 pin razem z taśmą 68 pin i terminatorem. Mam też taśmę 50 pin. Czy używając takiego adaptera jak na obrazku poniżej jestem w stanie połączyć taśmy 50 i 68 pin tak aby to wszystko hulało? Ewentualnie może któryś z kolegów/koleżanek ma odpowiedni adapter do sprzedania? :) Adapter jak na obrazku mogę kupić u chińczyków na ebayu za 14 zł z przesyłką, tyle że czas oczekiwania min. 11 dni.
[#2] Re: Adaptery SCSI 50,68,80 pin

@Maniu, post #1

za pomocą tego adaptera możesz podłączyć dysk 80 pin do kontrolera 50 lub 68 pin
to będzie dobre do podłączenia dysku 68 pin do kontrolera 50 pin
[#3] Re: Adaptery SCSI 50,68,80 pin

@Kilos, post #2

A czy czasem połączenia między 50 a 68 pin w obu przejściówkach nie są te same? Swoją drogą takie przejściówki to tylko połączenie odpowiednich pinów ze sobą, żadnej dodatkowej elektroniki, aż dziwne że nie mogę znaleźć schematu połączeń do tego...
[#4] Re: Adaptery SCSI 50,68,80 pin

@Maniu, post #3

może i są, ale musiał byś użyć dwóch taśm, tamten dajesz bezpośrednio w dysk 68 pin i podpinasz taśmą 50 pin
zerknij na to
btw robiłem sobie niedawno kabel HD50 > DB25 do zewnętrznego napędu CD, dłubanina okrutna
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem