[#1] ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT
Dzięki stacji dyskietek (Amigowej lub PC), podłączonej do portu równoległego PC z systemem Windows XP lub nowszym (32-bit), można łatwo zapisywać obrazy ADF bezpośrednio na dyskietkę. Być może zadziała to też z emulatorami. Wadą rozwiązania jest konieczność posiadania oryginalnego portu LPT w PC (nie zadziałają konwertery USB-LPT). Autor zapowiada dodanie obsługi portów LPT dostępnych na kartach PCI. Odczyt dyskietek nie jest możliwy.

ADTWin
[#2] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #1

Kilka lat temu to byłby hit.. a teraz ciekawostka i kolejny gadżet..
[#3] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #1

Odczyt można zrobić za pomocą dwóch stacji dysków w pececie.
[#4] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@Norbert, post #3

Tylko muszą być podłączone do kontrolera FDD (też nie może być stacja na usb).
[#5] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@Norbert, post #3

Jak???
[#6] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@KRISS, post #5

Tak, albo tak.
[#7] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #1

A się zapytam: A jak podłączyć flopa pecetowego do portu LPT? Tak się składa, że mam peceta z portem LPT.
[#8] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@gilban, post #7

Jest to opisane na stronie z pierwszego postu.
[#9] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #8

Witam
Próbował ktoś tego interfejsu? Konkretnie chodzi mi o dyskietki 2HD od peceta. Czy trzeba je wcześniej formatować na format amigi?

Zrobiłem ten interfejs ale mam same dyskietki 2hd z dziurą po prawej stronie w dolnym rogu którą oczywiście zakleiłem i jedną dyskietkę bez dziury chyba to 2dd. Na tej bez dziury zapis OK na tych pozostałych albo amiga ich nie czyta albo czyta i potem pokazuje się błąd.

Pozdrawiam
[#10] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@janekdrukarz, post #9

Jeśli masz amigę 500 (z fabryczną stacją dyskietek) to nie trzeba ich wogóle zaklejać. Jeśli masz 600 i/lub1200 to wtedy trzeba albo zaklejać albo wkładać dyskietkę "opakowaną" w większy kawałek kartki który nie wpadnie do stacji a jednocześnie będzie zakrywał dziurkę.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 18:40:04 przez jogg
[#11] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@janekdrukarz, post #9

przetestuj dyskietki formatujac je weryfikacja na xcopy.
[#12] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@Norbert, post #11

Sorki jak już gdzieś odpowiedź padła ale korci mnie zapytać:

Dlaczego nie ma technicznej możliwości nagrywania plików ADF na typowej stacji w typowej płycie PC? Czy kontroler nie radzi sobie z zapisem innej ilości sektorów/cylindrów czy po prostu nie jest łatwe stworzenie takiego softu. Bo nie trzeba by było tworzyć takich projektów jak FDD via LPT gdyby nagrywanie na FDC PC było realne.
[#13] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@Romlen, post #12

Jest taka możliwość.

np: CATWEASEL MK4

Albo płytę z dwoma gniazdami FDD, na Aminecie jest też coś na LPT, na Raspberry Pi jest projekt, może dało by się zrobić na Raspberry Pi czytnik dyskietek. Ale po co w dobie emulatorów stacji dyskietek jest to nie potrzebne raczej. No chyba że chodzi o satysfakcje korzystania z dyskietki jako nośnika.

W głównej mierze chodzi chyba o sam kontroler FDD na mobo PC jest to pewnie jeden chip, w Amidze jest to chyba trochę inaczej rozwiązane. Dlatego fizycznie płyta od PC się nie nadaje i takie nagrywanie nie zadziała od tak.


Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 21:18:11 przez amizet
[#14] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #1

Przetestowałem ADTwin i jestem zadowolony, ale nie obyło się bez małych problemów. Program często się zawieszał i zawsze pojawiały się błędy zapisu, który trwał ponad 60s lub dłużej. Wszystkie problemy znikły po uruchomieniu systemu Windows tylko na jednym rdzeniu procesora tak, jak jest to opisane w dokumentacji. Od tego momentu program nie zawiesza się, a bezbłędny zapis obrazu ADF na dyskietkę trwa nie dłużej, niż 40s.

Dyskietki zapisywałem na stacjach ALPS i SONY, a później weryfikowałem w X-Copy 5.1 Pro.
[#15] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@RomanWorkshop, post #14

Sorry za odgrzewanie, ma ktoś może ten program ADTWin 1.3, zrobiłem przewód, niestety ze strony http://m1web.de/ADTWin nie pobiera się.
[#16] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@ryshard, post #15

Właśnie sprawdzilem.
Plik się pobiera.
Może zmien przeglądarkę.
[#17] Re: ADTWin - zapis dyskietek na PC przez LPT

@Norbert, post #16

Chyba chwilowa usterka, pomieliło parę minut i pobrało. Sorry za kłopot.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem