[#1] Schemat kondensatorów do A1200 2B
Witam, czy można gdzieś zdobyć schemat z kondensatorami do A1200 2B, co by je można było łatwo wymienić. A dokładniej opis co jest gdzie przylutowane.

Być może już kiedyś tu na forum coś było ale jak w wyszukiwarkę wpisałem to się za głowę złapałem. I mi się szukać odechciało.
[#2] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #1

Nie bardzo rozumiem. Schematy elektryczne Amig są dostępne w internecie. Jeśli chodzi o schemat z zaznaczonym położeniem wszystkich kondensatorów, to takiego nie widziałem. Nie jest on zresztą potrzebny. Jak masz płytę główną przed sobą, to wszystkie kondensatory elektrolityczne łatwo jest rozpoznać po wyglądzie obudowy i rozmiarach.
[#3] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #1

tu masz schemat kondensatorow: http://sketchtoy.com/64506290
[#4] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@Valwit, post #3

No tak. Tylko, że zaniosłem płytę główną do elektronika z prośbą o wymianę, a ten mnie prosił o schemat, aby nie musiał każdego z osobna spisywać. Tak przynajmniej zrozumiałem.
[#5] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #4

Wiesz, mam takiego elektronika, stary dziadek, po Kasprzaku, że spokojnie podchodzi pod 70lat. Kiedyś go zapytałem, czy zajmie się wzmacniaczem technicsa (bo jak ja to otworzyłem, to sobie po prostu odpuściłem, samo rozpięcie taśm, dostanie się do zakamarków, to był koszmar). Zapytałem go się czy się zajmie tym sprzętem, powiedział, że nie ma problemu. Mówię do niego, że mogę mu schematy dostarczyć (starszy Pan po Kasprzaku, nie ta epoka pomyślałem). To się szyderczo uśmiechnął i powiedział: schematy to ja sobie z ruskich serwerów ściągam. Tak, że olej tego swojego elktrohydraulika i idź do porządnego co się o schematy nie pyta. Bo Ci jeszcze sprzęt wyśle do Jezusa, zwali winę na Ciebie i będzie kasy żądał
[#6] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #4

Tu masz 1D4 nawet jak się różni od 2B to elektronik powinien sobie poradzić. link
[#7] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #4

Jeśli "elektronik" nie potrafi odczytać pojemności i napięcia z obudowy kondensatorów elektrolitycznych (których jest kilkanaście), a następnie wymienić ich na odpowiednie, to ja bym zmienił "elektronika". To musi być jakiś bardzo początkujący amator elektroniki.
[#8] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@KrisbA, post #6

Już mu to dawałem nie pasuje mu
Jak wymieni na takie jakie są w 1D4 to się nic nie stanie
na kondensatorach wszystko jest widocznie jakie to są

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 13:59:29 przez Dorian3d
[#9] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #4

Lutownicę, odsysacz i cynę może zapobiegawczo też mu zanieś
[#10] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@groovebox, post #9

Na co dzień naprawia laptopy i wymienia w nich nawet scalaki takim sprzętem:



Ale widać do laptopów są schematy, a do Amigi nie. A nie chciało mu się siedzieć i odczytywać symboli z kondensatorów, tylko chciał gotowca aby nie marnować czasu, więc dlatego poprosiłem o schemat.

Ale dzięki i za ten.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 15:48:59 przez gilban
[#11] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #10

Odpuść go sobie. Bo jakiś dorobkiewicz który jest nastawiony tylko na zysk.

btw. a z ciekawości, mówił ile będzie to kosztowało?
[#12] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #10

Szukanie tych kondensatorów na schemacie zajmie mu więcej czasu, niż ich spisanie na kartce. Widać lubi sobie "ułatwiać" pracę...

Jeszcze nie widziałem schematu żadnego laptopa... Mam nadzieję, że temu "elektronikowi" nie jest on potrzebny do samego rozkręcenia laptopa ;)
[#13] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@RomanWorkshop, post #12

[#14] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@Dorian3d, post #13

Ciekawe co będzie jak dostanie błędna listę - tez wymieni, nie sprawdzi i skasuje za wymianę ?
[#15] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@KrisbA, post #14

Dobra, dobra. Wystarczy już tego znęcania , ale naprawdę jestem ciekaw ile taki laptopowy mechanik chce za taki zabieg. Z VATem czy bez, wszystko jedno.
[#16] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@groovebox, post #15

[#17] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@Dorian3d, post #16

Taaa? link
[#18] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@groovebox, post #17

mówił mi, że 50 zł.

A Ty groovebox wymieniasz kondensatory ?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 22:22:51 przez gilban
[#19] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #18

Poradziłbym sobie. Bo to generalnie żadna filozofia jeśli chodzi o samą wymianę. Wymieniałem już mikrostyki, potencjometry, kondenstory, udało mi się naprawić TV LG 14 (przy pomocy elektrody.pl), naprawiłem także bardzo fajny monitor SAMSUNGA 22" który znajomy chciał posłać na śmietnik bez żadnej pomocy z zewnątrz (koszt wymiany dwóch kondensatorów za 2,60pln hehe odpukać działa do dziś i z niego piszę:)) naprawiałem zasilacze i wiele innych banalnych rzeczy. Ale generalnie nie chciałbym przetrzymywać Ci sprzętu, bo po prostu czas. Ale jeśli naprawdę nie znajdziesz nic konkretnego to za przysłowiową flaszkę mógłbym to zrobić. Myślę, że wycieczka po kondensatory na wolumen (kojarzysz) i można jechać dalej z tematem.
[#20] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@groovebox, post #19

Sorry za offtop. Robota z tego tygodnia. Restauracja, podświetlenie baru taśmą led na czipie HL1606, jako przedłużki pocięta taśma od flopa pc. efekt? wszyscy sikali hehe

cała filozofia:


(środkowa fota wyszła najbardziej naturalnie pauza naciśnięta w odpowiednim momencie seledyn-niebieski-seledyn-zielony-niebieski-seledyn)


Dałem na to 2 lata gwarancji

Pozdro.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 00:45:46 przez groovebox
[#21] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@groovebox, post #20

No nic. Podpowiem tylko tyle, że osoba która wymieniała mi kondensatory (ma konto na tym forum już od dosyć dawna - aktywne - elektronik jak mówiłem) Przylutowała mi te tantalowe na odwrót i nie sprawdziła. Gdy podłączyłem ją do zasilania - była strzelanina - usmażył się kondensator w pobliżu gniazda zasilania stacji dysków. Wysyłam płytę do Superbonio. Może tym razem coś z tego wyjdzie.

Dlatego też prosiłem o schemat. Oczywiście dostałem, ale nie było już na nim przylutowanych kondensatorów, a płyta główna od Amigi 1200 ma inne oznaczenia plus i minus w stosunku do płyt laptopowych.
[#22] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #21

Kondensator tantalowy ma oznaczony plus, a nie minus. Stąd ta pomyłka.
[#23] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #21

z Warszawy ?
[#24] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #21

Śmiało pochwal się co to za majster od lutownicy. Będziemy wiedzieć gdzie nie wysyłać Amigi do naprawy
[#25] Re: Schemat kondensatorów do A1200 2B

@gilban, post #21

byłeś u murarza, prawda?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem