[#1] Włącznik zasilania monitora 1084S-D1
Mam monitor Commodore 1084S-D1, którego włącznik zasilania po wciśnięciu nie pozostaje wciśnięty, tak że trzeba go cały czas trzymać aby monitor pozostawał włączony. Próbowałem rozebrać obudowę samego przycisku, ale pęka i się rozlatuje.
Czy ktoś z was ma może uwaloną płytę główną takiego monitora i za opłatą za fatygę wylutowałby mi ten element?
[#2] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@R-Tea, post #1

Ten element jest dostępny w sklepie elektronicznym. Uwaga: są dwie opcje, wersja do druku i wersja do obudowy. Ciebie interesuje ta pierwsza. Sam mam zrobiony zapas takich, ale już mi się kończy.

Dokładnie ten siedzi w twoim monitorze: ISOSTAT
[#3] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Dziekuję. Czyli sprawa relatywnie prosta :)
[#4] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Dziękuje ślicznie,i ja muszę wymienić.
[#5] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Włącznik wymieniony. Kosztował 6zł w miejscowym sklepie z elektroniką. Monitor śmiga. szeroki uśmiech Dzięki jeszcze raz.
[#6] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Przepraszam że odgrzewam temat - czy do monitora 1084s D2 pasuje ten sam włącznik czy już jest inny?
[#7] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Czy ten przełącznik pasuje do monitora Philips CM8833-II ?
[#8] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@viger, post #7

Jeśli to ten sam, którego załatwiał _alt to odpowiedź brzmi: i tak i nie.

Tak, bo wszystkie nóżki doprowadzające/odprowadzające sygnały pasują w swoje miejsca na płytce monitora. Nie, bo metalowy "kołnierz" usztywniający całość ma inną konstrukcję niż w Philipsie. Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób, że (delikatnie odginając szczypcami górne mocowanie "kołnierza") zdemontowałem oryginalny i zamontowałem go na miejsce zamiennika.
[#9] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@recedent, post #8

Dostałem dziś włacznik jest inny niż ten w monitorze - nie ma kołnierza usztywniającego oraz ma dodatkowo 2 wyjścia - jest szansa przełożyć kołnierz ze starego? tylko co z tymi dwoma pinami których nie ma w starym włączniku?



Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 14:34:44 przez ieble

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 14:35:22 przez ieble
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1
[#12] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Esio, post #2

Jak po fachowemu nazywa się ten włącznik monitora ?
Muszę się wybrać do sklepu bo mi dziś padł i nie wiem o co pytać.
[#13] Re: Włącznik zasilania monitora 1084S-D1

@Blady, post #12

Może najpierw go wymontuj i z nim pobiegnij do elektronicznego ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem