[#1] Joystick/pad na USB czy przeróbka
Cześć
Czy ktoś z Was używa interfejsu TOM, który jest na allegro? Jak się sprawuje itd. O Rysiu wiem, czytałem. Druga rzecz, jak rozpoznać, że joy/pad da się przerobić na amigowy. Jest jakaś lista sprzętu digital, czy coś w tym stylu? Klikałem i nic.
Pozdrawiam
[#2] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #1

Przerabiałem ostatnio Pada z USB na Amigę (auto-fire nie działa). Wywalasz całą elektronikę dajesz kabel 7 żyłowy (lub 6-cio żyłowy, ale wtedy tylko fire1 będzie, niektóre gry używają też fire2) i gniazdo 9-pin.
Kabelki lutujesz pod pola przycisków i wszystko. Jak na Padzie jest przełącznik auto-fire to aby go wykorzystać to lutujesz sobie pod niego np przycisk góra i w grach samochodowych (po włączeniu auto-fire) nie musisz wciskać przycisku do góry.

Elektronikę całą wywalamy bo w amidze zasada działania jest prosta Pin1 do Pin8 (masy) i masz ruch do góry, Pin2 do Pin8 (masy) i masz do dołu ....itd.
Pin5 i Pin7 nie podłączamy.



Co do joystików z PC to ww. sposobem nie przerobisz joysticków, które mają suwaki do ustawienia kalibracji pionowej i poziomej.



Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 14:56:53 przez robertos231
[#3] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@robertos231, post #2

Wychodzi na to, że lepiej będzie zaopatrzyć się w przejściówkę, bo wywalanie całej elektroniki mi się nie uśmiecha. Dostanie dzisiaj joya/pada digital jest raczej trudne (chyba). Wszędzie piszą, że są analogowo-cyfrowe.
[#4] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #3

Jeżeli nie jesteś z lutownicą za pan brat to może nie jest najprostsze rozwiązanie.
Ale za to najtańsze:
Pad z samymi przyciskami kupisz poniżej 10 PLN. tu masz pierwszy lepszy link do allegro.
i tak jak wyżej: wywalasz* całą elektronikę i łączysz odpowiednie kierunki do wtyczki DB9...
Proste**, skuteczne ... znaczy genialne :P

* odcinasz ścieżki (jak bedziesz juz baaaaardzo chciał, to możesz je później zlutować i wrócić do pada USB)
** dla chcącego nic trudnego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 18:06:45 przez mallorn
[#5] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #3

Pytanie brzmi czy chcesz pada 1/2 przyciskowego czy 7 (jak z CD32). Metoda z wywaleniem płytki nada się tylko do 1/2 przycisków.

Jest też opcja zakupu np Boomerang B432.
[#6] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Solo Kazuki, post #5

Nie polecam Boomeranga. Być może ja trafiłem na wadliwy egzemplarz i w radości z pada nie dałem na gwarancję (brak alternatyw oraz w końcu te gry działają ;) łatwo tak się zrobić), ale jest okropnie nieresponsywny oraz po godzinie grania miałem odciski na kciuku. Tak jakby coś nie tak z konstrukcją gumek było.
[#7] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Leming, post #6

Dawno kupiłeś? Ja kiedyś też miałem i byłem rozczarowany, krzyżak chodził gorzej niż źle. Być może coś się polepszyło, mam taką nadzieję, ale na razie poczekam na opinię kogoś kto kupił w miarę niedawno.
[#8] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #7

Jest tez na Vesalia alternatywa Competition Pro Joypad Super CD32
[#9] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Solo Kazuki, post #8

Na Amazon są obecnie dostępne 2 Competition Pro Joypad Super CD32.

Jest też ciekawy joystick 2 przyciskowy Arcade Evolution. Ktoś go może testował?
[#10] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Solo Kazuki, post #9

To już chyba zaryzykowałbym z boomerangiem. Cena tych co podesłałeś jak dla mnie szalona.
[#11] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #10

Niestety tyle sobie "śpiewają" handlarze, cena jak były dostępne była zdecydowanie niższa.
[#12] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Solo Kazuki, post #11

A te do Segi co można trafić na Allegro (tańsze) nie wyglądają jakoś zachęcająco, ale może warto rozważyć. Szkoda, że nikt tego TOM-a nie ma, nie używa.
[#13] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #12

Joypada z SEGA i tak musisz przerobić. Sprawa jak z joypadami pod USB, czyli "wywalenie płytki". Jedynym plusem jest że nie musisz sztukować kabla.

Edit: chyba że piszesz o tych 3-przyciskowych, a nie 6. Tam chyba wystarczy przelutować kabel, żeby mieć 2 przyciski.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 19:39:22 przez Solo Kazuki
[#14] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #12

Jak nie kupiłeś jeszcze pada, jest dosyć ciekawy joypad na AMIGAstore.eu.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 21:06:04 przez Solo Kazuki
[#15] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #1

Witam,

Jesteśmy autorami adaptera TOM. Co do sprawowania to nie nam to oceniać :) Chcielibyśmy tylko powiedzieć że oprócz zwykłych padów przewodowych i joysticków najnowsze oprogramowanie także wspiera wiele padów bezprzewodowych także tych nie tanich ale naprawde fajnych takich jak Logitech F710 czy Gioteck VX-2.

Pozdrawiamy i życzymy udanego giercowania.
Zespół electronica4you

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 14:26:32 przez eldream
[#16] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@eldream, post #15

Kupiłem 2 szt, używam z CD32, jestem zadowolony.
[#17] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #16

Bardzo dziękujemy. Jak będzie potrzeba przeprogramowania to proszę nam podesłać a my to zrobimy i odeślemy.

Pozdrawiam.
[#18] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #7

Przepraszam że tak późno, nie zauważyłem pytania! Kupiłem w 2015. To jest nadal ta sama popsuta konstrukcja - na mojej pcb doszukałem się liczby 96, więc domyślam się że od 20 lat niewiele się zmieniło.
Próbowałem modyfikować mój egzemplarz "wyciągając" gumki i podklejając je do zewnętrznej powierzchni metalowej części która je trzyma. Dla pojedynczego przycisku definitywnie zwiększyło to ogólny komfort (brak tego gigantycznego luzu i konieczności dociskania całą siłą), natomiast jest to rozwiązanie raczej rachityczne i nigdy nie udało mi się złożyć pada tak, aby po przeróbce działał cały.

Nie mam wiele do stracenia, wszak i tak pad nie nadaje się do użytku, więc wkrótce spróbuję wykonać to z użyciem cyjanoakrylu.
[#19] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@eldream, post #17

A Wasz adapter obsługuje link? Byłby to spory plus gdyby tak było. Coraz więcej osób z tego korzysta i bardzo brakuje możliwości wykorzystania z Amigą (i nie tylko).
[#20] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@KM, post #1

Rysia samemu możesz paczkować jak wyjdzie do niego nowe oprogramowanie.
a Toma nie
[#21] Re: Joystick/pad na USB czy przeróbka

@Solo Kazuki, post #13

@ Solo Kazuki
Joypada z SEGA i tak musisz przerobić. Sprawa jak z joypadami pod USB, czyli "wywalenie płytki". Jedynym plusem jest że nie musisz sztukować kabla.

Edit: chyba że piszesz o tych 3-przyciskowych, a nie 6. Tam chyba wystarczy przelutować kabel, żeby mieć 2 przyciski.


Od Segi Master System zdaje się nie trzeba w ogóle nic przerabiać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem