[#31] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@misiek2, post #30

Aktualnie kick 3.1 przerobiony pod boot z tego kontrolera tak jak na filmiku. Ale kość ma 2mb więc mogę zrobić z przełącznikiem między 3.1 i 1.3 tylko jeszcze takich nie robiłem ale to chyba nie problem
[#32] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #31

Zadałem takie pytanie, ponieważ na kickach wyższych niż 1.3 występuje problem z uruchomieniem wielu pozycji oprogramowania np. starsze gry. Dlatego też warto zachować sobie możliwość ładowania np. gier z dyskietki. Można załadować z dyskietki kicka 1.3, ale takie rozwiązanie ma poważną wadę, zżera trochę ramu, którego w A500 czy to A500+ za dużo jednak nie ma. Dlatego wydaje się, że kick 1.3/3.1 z przełącznikiem byłby idealny.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 14:32:07 przez misiek2
[#33] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@misiek2, post #32

Myślę że to nie bedzie żaden problem. Jeśli są chętni to proszę się zgłaszać narazie mam 4 chętne osoby jak będzie przynajmniej 10 to zrobię zamówienie
[#34] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #33

Przy 10 chętnych jaki byłby orientacyjny czas otrzymania kontrolerów?
[#35] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@misiek2, post #34

2 do 3 tygodni ale teraz udało się zrobić w niecałe dwa więc raczej nie będzie dłużej
[#36] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #33

Zamawiam kontroler z kikstartem,jedna sztuka .
[#37] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #33

Jestem chętny na taki kontroler+kickstart.
[#38] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #33

Również zamawiam jeden zestaw, czyli kontroler + kickstart.
[#39] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@cemaxx, post #38

Jest jakaś współczesna alternatywa tego, niezakładana na procek?
Kartę turbo już mam na procka, dysk muszę chyba puścić jakoś inaczej.
[#40] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@zmiennik, post #39

Wkładasz to razem z kartą turbo i powinno działać
[#41] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #40

Boję się o tego turbiacza w takiej konfiguracji, bo jest nie do zdobycia i kosztował kilkakrotnie więcej niż ten kontroler dysku... a poza tym taka kanapka może się nie zmieścić fizycznie.

Chyba poszukam czegoś dokładanego w ten expansion port...
[#42] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@cemaxx, post #38

Chętny na zestaw kontroler + kickstart 1.3 i np. 3.1 z przełącznikiem.
[#43] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@misiek2, post #42

Z kickstartem będę dzisiaj walczył dalej bo wczoraj nie udało mi się zrobić przełącznika ale w założeniu każdy dostanie z przełącznikiem
[#44] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #43

OK
[#45] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #33

Jestem chętny na 1 komplecik.
[#46] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@misiek2, post #44

Kickstart z przełącznikiem działa bez problemu (podziękowania dla Amigo-A1200-040)

Podsumowanie:
Można zamówić gotowy kontroler działający z amiga 500 500+ 1000 2000 CDTV

W zestawie jest także kość z podwójnym kickstartem 3.1 (autobootujacy z dysku bądź karty CF) oraz oryginalny 1.3 (dla kompatybilności z niektórymi grami) kickstart wyposażony w mechaniczny przełącznik na przewodach

Kontroler posiada zasilanie IDE (na lutowanej zworce)

Można podłączyć kartę CF przez adapter CF

Cena: 150 zł komplet

Do tej pory jest już ponad 10 chętnych ale zamówienie złożę w poniedziałek i do tego czasu można się jeszcze dopisać.

Czas realizacji między 2 a 3 tyg

Osoby które się zgłosiły i nowe osoby proszę o przesłanie na pw swojego adresu i nr telefonu

Pieniądze będę zbierał dopiero kiedy będę miał gotowe zestawy

UWAGA: Kickstart 3.1 prawdopodobnie nie zadziała z bardzo starymi wersjami amigi 500 (takimi które oryginalnie maja kickstart 1.2) potrzebne jest trochę inne podłączenie. Niestety nie mam takiej amigi ani żaden z moich znajomych ale dysponuje wiedzą jak powinno to być podłączone dlatego jeśli ktoś ma taką wersję proszę to zaznaczyć i będziemy kombinować :)

Pozdrawiam
[#47] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #46

Mam kolegę co ma A 2000 zapytam czy by nie wziął z podwójnym Kick?
[#48] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@barbaramazurek, post #47

jeśli będzie chciał to proszę bardzo do końca niedzieli lista jest otwarta.
[#49] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #48

Dopisuję się na zestaw.
[#50] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@Risc, post #49

Dla mnie też 1 komplet :)
[#51] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@rj1307, post #50

ok, to jak samych płytek nie ma i nie bedzie to piszę się na cały jeden zestaw kompletny z kickiem
[#52] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@JacK_Swidnik, post #51

Napisz proszę na pw adres do wysyłki i nr telefonu do siebie wtedy dopisze Cie do listy
[#53] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #48

Rozmawiałam z kolegą pisze się na podwójny kick i kontroler do A 2000 z instrukcja montażu ale za miesiąc jeżeli to możliwe?
[#54] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@barbaramazurek, post #53

Będzie możliwe dane do wysyłki i nr telefonu proszę na pw
[#55] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #54

Witam, trochę się pogubiłem . Postaram się podsumować.

- czy kontroler zadziała z A1000?
- rozumiem, że do zabootowania jest potrzebny zmodyfikowany kickstart, i oferowany w tym celu jest przełącznik?
- ... A1000 nie ma kości z kickstartem, więc przełącznik nie zadziała, bo nie ma go do czego podłączyć...?
- z jakim systemem będzie działał sam kontroler? 1.x? 3.x? oba? A autobootowanie ze zmodyfikowanym kickstartem w jakim systemie będzie działało?
[#56] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@APair, post #55

Kontroler zadziała z a1000
W przypadku a1000 bootujesz z dyskietki
Kontroler na pewno działa z 2.x oraz 3.x z tymi testowałem ale domyślam się że z 1.x też będzie działał
Autobootowanie zadziała z każdym sytemem warunkiem jest zmodyfikowany kickstart
[#57] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #56

Dzięki za wyjaśnienie , teraz mam dodatkowe pytania.

Autobootowanie zadziała z każdym sytemem warunkiem jest zmodyfikowany kickstart

W twojej wersji przełącznika jest to, jak rozumiem, jedna kość z wgranymi dwoma kickstartami? Nie da się jej włożyć zamiennie (samej kości bez przełącznika) np. do A500 w miejsce oryginalnego kickstartu?

Pytam, bo właśnie próbuję zamówić inny przełącznik kickstartów specjalny do Amigi 1000 :). Wpina się go do płyty głównej a do niego 2 kości kickstartów (standardowe kości jak w A500) i nie trzeba ładować z dyskietki.

Ale twoja "2w1" kość nie będzie pasować do tego...?

Z innej beczki - a będzie image zmodyfikowanego kickstartu 1.x z autobootowaniem? Może dało by go radę wczytać na A1000 z dyskietki - po wczytaniu od razu zabootowałby się do dysku pomysł ?
[#58] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@APair, post #57

Jest to jedna kość z dwoma kickstartami, rodzaj kicka wybierasz przy pomocy przełącznika który jest wlutowany na przewodach do kości. Taka kość wkładasz zamiast oryginalnej np w a500 i dzięki temu masz oryginalny i modyfikowany kick

Kicka 1.x z bootem nie będzie

Nie miałem nigdy a1000 jeśli można włożyć w nią kość z kickstartem i kości z A500 działają to moja też będzie
[#59] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@kataklysm, post #58

Jest to jedna kość z dwoma kickstartami, rodzaj kicka wybierasz przy pomocy przełącznika który jest wlutowany na przewodach do kości. Taka kość wkładasz zamiast oryginalnej np w a500 i dzięki temu masz oryginalny i modyfikowany kick

O.K., czyli to jest kość, nie dodatkowa płytka?

Pytam, gdyż jak pisałem, A1000 normalne nie ma ROMu... próbuję (nie mam jeszcze potwierdzenia) zamówić automatyczny przełącznik kickstartów który jakoś się gdzieś przypina do płyty głównej, na 2 kości (działa bez kabelków - przełączanie za pomocą dłuższego trzymania klawiszy przy resecie, wtedy układ to wykrywa i przełącza).

Więc, jeśli to fizycznie normalna kość bez płytek, to można zamówić sam zmodyfikowany kickstart 3.1 na kości bez przełącznika ? To bym sobie przełączał fizyczne kości 1.3 / zmodyfikowana 3.1 , tym automatycznym switcherem.
[#60] Re: PCB do kontrolera dysku A500 - jacyś chętni?

@APair, post #59

Dokładnie tak i mogę Ci taka kość przygotować
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem