kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Stacja Dyskietek 5.25''
Witam.
Czy ktoś dysponuje taką stacją i mógłby zrobić zdjęcia wnętrza ? Konkretnie chodzi mi o "interfejs" łączący stację z portem amigi. W mojej stacji niestety jest urwane parę kabelków.
Pozdrawiam.
[#2] Re: Stacja Dyskietek 5.25''

@Hirek, post #1

Może Ty jako potrzebujący daj fotki wnętrza stacji i miejsca urwanych kabelków to ktoś podpowie jak je wlutować co? pomysł
[#3] Re: Stacja Dyskietek 5.25''

@Vato, post #2

Hej.
Chodzi o kabel czerwony, zielony i niebieski.










[#4] Re: Stacja Dyskietek 5.25''

@Hirek, post #3

A gdzie masz kostkę zasilania do stacji? Mnie by to pasowało właśnie na zasilanie : masa, +12V i +5V. Sprawdź miernikiem napięcia na tych kabelkach względem masy.
[#5] Re: Stacja Dyskietek 5.25''

@Marcin74, post #4

Jesli to zasilanie to powinno być też na złączu DB23. Sprawdz miernikiem albo po sciezkach czy kabelki sa polaczone z tym gniazdem. Jesli dobrze widze, to czerwony jest. Skrajny pin czyli 1 albo 23 (nie widze ułozenia gniazda), wiec albo sygnał /RDY albo +12V co by sie zgadzało z teorią przedmówcy.
[#6] Re: Stacja Dyskietek 5.25''

@djludek, post #5

Witam po długiej przerwie.
Macie rację, te kabelki to rzeczywiście zasilanie stacji dysków.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy ktoś z Was wie które zworki mają być założone w stacji Teac FD-55GFR aby działała z amigą ?



Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 22:09:39 przez Hirek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem