kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna
Witam wszystkich.
Krótkie pytanie - jak (czy można i czy trzeba) przerobić/przerzucić stację DF0 do DF1? Mam uszkodzoną DF1 i sztukę DF0 z A500. Jakieś specjalne zabiegi?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 07:53:34 przez Drakon
[#2] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Drakon, post #1

Przekładasz sam napęd i powinna zatrybić.
[#3] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Drakon, post #1

O ile to nie jest stacja CD-1411 to wystarczy przełożyć sam napęd i powinno być oki - przy założeniu, że kontroler jest sprawny...
[#4] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Drakon, post #1

I oczywiście wewnętrzna stacja nie będzie mieć pokrywki "frontowej" a przełożyć nie zawsze się da. Natomiast w samym działaniu nie powinno być problemu - żadnego przełączania zworek itp.
[#5] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Drakon, post #1

A nie prościej kupić za parę złotych stację od PC i ją przerobić do zewnętrznego napędu?
Będzie miała maskownice i będzie jak oryginał.
[#6] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Marcin74, post #5

Akurat miałem dwie stacje wewnętrzne i jedną uwaloną zewnętrzną.
Po przełożeniu działa jak złoto.
Dziękuję!
[#7] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Drakon, post #1

By nie zakładać nowego tematu to odkopię ten analogiczny.

Mam wewnętrzną stację pojemności 1.76 (HD) do Amigi. Do wnętrza Amigi zamontowałem Goteka HxC, a teraz chciałbym czasem użyć stacji fizycznej - zewnętrznej tak by ona działała jako 880KB i 1.76MB (frontowa maskownica nie jest problemem bo przy kupnie była dołączona). I teraz moje pytanie do osób, które już ten temat przerabiały:

Jaka obudowa zewnętrzna/interface jest w stanie obsłużyć oryginalną stację Amigi by ta działała w obu gęstościach 880/1.76

Pozdarwiam
[#8] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@PWS, post #7

Interfejs AmiExtFDD w wersji Sakura - posiada dodatkową zworkę do podłączenia stacji HD 1.76.

https://github.com/Sakura-IT/AmiExtFDD/tree/master/board/1.0


Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 10:45:28 przez strim_
[#9] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@strim_, post #8

Projekt AmiExtFDD w wersji Sakura jest naprawdę świetny... niestety jedyne miejsce gdzie można dostać taką obudowę to RetroAmi za cenę (bagatela) 239pln + przesyłka...
Może znalazłby się ktoś kto podjął by się wykonać sam interface z wtyczkami? A może by tak "zakup zbiorowy" samych interface - na pewno znalazłoby się więcej chętnych gdyby kosztował on (gotowa płytka/interface) koło 100pln...

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 11:18:06 przez PWS
[#10] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@PWS, post #9

Pojawią się same interfejsy. Płytki są. Kiedy zostaną zlutowane nie wiem bo dużo z tym pracy a nie opłacą najmować firmy zewn. gdyż znacząco podniesie cenę.
[#11] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@pong777, post #10

Super, to pamiętaj o mnie jak polutujesz płytki. OK
[#12] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@pong777, post #10

A będą zestawy do samodzielnego montażu ?
[#13] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@Bartek2075, post #12

Przecież jest gerber tej płytki w repozytorium, które podlinkowałem. Części to same standardowe komponenty (za wyjątkiem wtyczki DB23 rzecz jasna...). Więc skompletowanie "zestawu do samodzielnego montażu" sprowadza się do wytrawienia płytki i kupienia komponentów .

Ew. może kolega pong zechce zainteresowanym odsprzedać kilka płytek.



Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 08:17:19 przez strim_
[#14] Re: Stacja wewnętrzna jako zewnętrzna

@strim_, post #13

Złącze db23 akurat mam- kolega dał mi na zlocie 😉
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem