kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Czujnik włożenia dyskietki
Mój kolega ma stacje Epson smd-400 i czujnik włożenia dyskietki nie działał by ją rozpoznać
,więc go rozebrał i tragedia z środka wyskoczyły sprężynki i jakaś mała blaszka której do dzisiaj nie znalazł .Czym taki czujnik zastąpić by stacja działała jak trzeba z jakiej innej by pasował lub skąd go zorganizować.
[#2] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #1

Filmik "A1200 floppy drive repair - sensor problem".
Chodzi tu o czujnik od 'write protect', ale może program przydaje się też do kolegi problemu.
Na filmie widać jak testować programem Drive Tester.



Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 18:10:15 przez Vato
[#3] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Vato, post #2

Dziękuję bardzo pouczający materiał ale mojemu koledze po włożeniu dyskietki do stacji nie pokazuje ikony dyskietki bo w tym czujniku brakuje elementów które mu zginęły nawet ich na oczy nie zobaczył tak to wszystko wyfrunęło. Może któryś z kolegów na PPA naprawiał taką stację zastępując ten czujnik od innej stacji pasującej do niej prosimy o jakieś wskazówki .
[#4] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #3

Może na początek niech kolega poszuka tych "wystrzelonych" elementów, bo zakładam, że nie robił tego skacząc na spadochronie. Znacznie łatwiej jest włożyć z powrotem coś, co spadło na podłogę niż męczyć przez kilka stron na forum pytaniami z jakiej innej stacji to wyciągnąć. Mając te elementy niech zrobi zdjęcie i umieści na forum, to będzie łatwiej podpowiedzieć, "gdzie idą".
[#5] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Umpal, post #4

Czujnik rozbierał w garażu i jest niemożliwością znalezienie tych elementów szukaliśmy oboje.
[#6] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #5

A czy musi stację naprawiać? Może łatwiej przerobić inną PeCetową?
To nie jest trudna przeróbka.
Mam ich chyba z 10 (różne są... głównie chyba Samsungi).
Jak coś to na jakiś zlot mogę przybrać ze dwie.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 18:58:09 przez Vato
[#7] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Vato, post #6

Na pewno to jest sensowne rozwiązanie ,ale spróbujemy ją naprawiać bardzo ładnie czytała dyskietki może się znajdzie jakiś kolega Amigowiec co miał taki problem i go rozwiązał ale to graniczy z cudem.
[#8] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #7

Być może będę miał taki czujnik muszę poszukać bo mam masę uszkodzonych oryginalnych stacji od amig i wszystkie te czujniki miały sprawne

Edit:same chinon i teac, więc czujniki mogą być inne

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:21:54 przez kataklysm
[#9] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@kataklysm, post #8

Chyba cuda się zdążają na takiego pasjonata Amigowca czekamy zrobiłabym zdjęcie jak to wygląda ale nie umiem zamieścić by inni obejrzeli na forum tylko na wiadomość email umiem wrzucić .
[#10] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #9

Ale tak jak edytowalem swój post wyżej niestety mam same stacje chinon i teac więc niestety nie takie same ale zrób zdjęcie tego czujnika (lub tego co zostało) może taki mam

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 19:29:50 przez kataklysm
[#11] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@kataklysm, post #10

Czy mogę te zdjęcia wysłać na twojego maila?
[#12] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #11

Użyj tego https://zapodaj.net/
wklej tu choćby link potem.
[#13] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Vato, post #12

Może się uda?link
link
[#14] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #13


[#15] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Vato, post #12

Dziękuję jak to kolega zrobił że zdjęcia się pojawiły?
[wyróżniony] [#16] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #15

Najpierw napisał do administracji PPA, dołączając skan wypełnionego załącznika 12B - wzór jest dołączony do rozporządzenia numer 254 w sprawie załączania plików graficznych do postów na forach, zwanego dalej "rozporządzeniem" (Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172, z późn. zm.). Następnie jego petycja została dogłębnie zbadana, rozpatrzona, doszło do głosowania w redakcji (został zgłoszony jeden wniosek o zbadanie sprawy w podkomisji - wniosek upadł w drugim czytaniu, odrzucony większością kwalifikowaną) i przyklepane.

A potem wystarczyło już tylko użyć tagu [img].
[#17] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@recedent, post #16

Dziękuję za pomoc zawsze się zastanawiałam jak to inni koledzy robią że mają zdjęcia.
[#18] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #17

Tak, ponadto jak piszę tego posta, to na górnej belce wszystkie komendy
są podane, wystarczy kliknąć; cytat, obrazek, lista. Pisanie na forum
staje się o wiele wygodniejsze, kiedy się pozna te funkcje.
[#19] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@recedent, post #16

Wie kolega redaktor... Czytam sobie ten wątek siedząc w... no tam gdzie sie chodzi posiedzieć i pomyśleć. Nie... Brońcie bogowie ze względu na zawartość-po prostu jest tu spokój i nikt nie przeszkadza. I muszę przyznać że post kolegi spowodował we mnie wesołość która doprowadziła do nadmiernej pracy jelit pzy jednoczesnym rozluźnieniu mięśni zwieracza... Innymi słowy - pos**łem się ze śmiechu. Teraz tylko muszę wytłumaczyć się rodzinie dlaczego śmieję się kupcząc... Off we go.
[#20] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@barbaramazurek, post #1

Rozbieranie tego czujnika to masochizm. Rozebrałem jeden i już go nie złożyłem.
Mój patent na niedziałający czujnik to kropla izopropanolu do środka czujnika i kilkadziesiąt uciśnień. Zawsze skutkowało.
[#21] Re: Czujnik włożenia dyskietki

@Jacenty, post #20

Rozwiązanie przyda się przy następnym źle działającym czujniku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem