[#31] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@snifferman, post #30

Jakiej lutownicy używałeś?
[#32] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #31

Rozlutownica + hot

mój warsztat
[#33] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@snifferman, post #32

No właśnie. A ja mam obawy przy rozlutowywaniu tego z pomocą lutownicy 40W i odsysacza, aby nie odkleić ścieżek.
[#34] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #33

Po amatorsku to raczej dodać dużo nowej cyny i grzejąc od dołu wyciągać pojedyńczo piny. Przy grzaniu pinu możesz spróbować naciskać na niego lutownicą. Powinien się wysunąć. Wymianiałem tak gniazdo Floppa w A500
bardzo bardzo bardzo ..... bardzo dawno temu jak nie miałem sprzętu.
Lutownica ma regulację temp?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 20:09:05 przez snifferman
[#35] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@snifferman, post #34

Lutownica ma regulację temp?

Niestety nie.
Nie wiem czy też nie jest zbyt mało precyzyjna. Wymieniałem co prawda z jej pomocą kondensatory w stacji dysków, ale tu widzę, że punkty i ścieżki są mniejsze.
[#36] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@kar78787878, post #35

Napisz skąd jesteś, to może znajdzie się ktoś w okolicy z warsztatem.

Bez narzędzi będziesz grał w ryzykowną grę. Bez regulacji temp. możesz przegrzać i uszkodzić PCB
[#37] Re: Amiga 1200, wyłamane bolce ze złącza IDE - naprawa

@snifferman, post #36

Taką opcję też brałem pod uwagę.

Jestem ze Skierniewic, woj. łódzkie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem