[#1] SCSI to SD/CF
Czy jest gdzieś dostępny projekt SCSI to SD/CF? Lub coś zbliżonego?
[#2] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #1

[#3] Re: SCSI to SD/CF

@Dorian3d, post #2

[#4] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #1

Np: taki.


PCB v3 i on jest tu tylko że on jest na tym CY8C53 - Cypress. Co prawda już nie produkowany ale do kupienia.

Kontynuacją tego projektu jest v.6.02



Tylko te źródła do drugiego to mi się nie chciało szukać są jeszcze v4 v5. Chodzi o to że mam płytkę do v3. Tylko interesowałem się linkami do niego.


Ogólnie to nie jest jakiś szał pał dwa mega to chyba wyciąga. Ale zawsze coś.


Tylko mógł by mi ktoś wytłumaczyć jakie oni padają ceny na findchips np: jak jest tak cena "$3.8110" to układ kosztuje trzy dolary jakieś tam centy?
[#5] Re: SCSI to SD/CF

@TechNineWonder, post #4

Pytałem się, gdyż rzuciłbym temat szwagrowi i może by się podjął zrobić takie cudo a i może by coś dodał od siebie aby zwiększyć transfer, etc. Jakby udało się Ci znaleźć do najnowszej wersji v6 to by było świetnie.
Kupowanie w amikicie czy gdzieś indziej nie uśmiecha mi się dawać tyle kasy.
[#6] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #5

Dostępne są gerbery i dokumentacja do wersji 4.2c, to jest taka jak na zdjęciu poniżej, obawiam się, że dokumentacja do V5 (krótkie PCB) i V6 nie jest dostępna publicznie.
Można by się szarpnąć na zrobienie PCB, ale to potrzeba min. 10 chętnych żeby to miało sens, ja jestem pierwszym jakby co
PSoC kosztuje ~50 zł i jest to najdroższy element.

[#7] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

ja 2 OK
[#8] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

Jak coś, to ja też... OK
[#9] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

2 szt
[#10] Re: SCSI to SD/CF

@Dorian3d, post #7

ja 2 sztuki
[#11] Re: SCSI to SD/CF

@Dorian3d, post #10

Wchodzę dla mnie jedna.
[#12] Re: SCSI to SD/CF

@Grisza, post #11

Dla mnie 3 sztuki.
[#13] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

Piszę się na jedną sztukę.
[#14] Re: SCSI to SD/CF

@km-l, post #13

Panowie spokojnie. Rzuciłem temat szwagrowi i sprawdza czy będzie mu się opłacało robić takie coś. Ma mi dać znać jakie minimum ilości oraz jaka cena mu wyjdzie. Wie ile kosztuje nowe- ~55funty. Jak będę miał więcej info to napiszę. Na razie się wstrzymajcie z deklaracjami. Gdy dojdziemy do takiego etapu zamówień to stworzę nowy wątek, w którym będzie można się deklarować/zapisywać etc..
[#15] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #14

O, zrozumiałem, że to Kilos szuka chętnych na pcb. Tak czy siak jestem potencjalnym zamawiającym.
[#16] Re: SCSI to SD/CF

@km-l, post #15

Napisałem do autora tego interface'u i dostałem natychmiastową odpowiedź:). Na razie dostępna jest publicznie wersja 4.2 interface'u. Kiedyś udostępni wersję v5 ale to za jakiś czas. Tak, że jeśli szwagier zdecyduje się robić(może ktoś z forum będzie też chciał się do tego przymierzyć?) to będzie na wersji v4.2. Z tego co dowiedziałem się software jest open source dla wszystkich wersji i będzie zawsze otwarty. Płytka w wersji v4.2 też jest open source. Nowsze wersje nie są, przynajmniej na obecnym etapie.
Nie za bardzo rozumiem czy software=firmware? Czy to też są różne byty? Ale nad tym będę myślał po określeniu kosztów i czy będzie sens robienia tego. Osoby zainteresowane powinny przeczytać sobie to aby zrozumieć na czym polega ta przejściówka i czy spełni ich oczekiwania
[#17] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #16

Też bym kupił trzy sztuki jak by była jakaś zbiórka.
[#18] Re: SCSI to SD/CF

@_Skiba, post #17

To będzie gotowiec czy sama płytka ?
[#19] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #6

ja wezmę jedną sztukę!
[#20] Re: SCSI to SD/CF

@charliefrown, post #19

Rozmawiałem ze szwagrem na temat wykonania/kosztów/softu itp. Z tego co przejrzeliśmy to części kosztują $34. Co przy obecnym kursie daje około 136zł za części. Do tego dochodzi płytka pewno z 20zł. To do tej pory jest do zrobienia i daje to 156zł plus praca na złożeniem tego powiedzmy 50zł od sztuki co jest dalece traktowane jako hobby niż uczciwa praca(szwagier nie jest maniakiem Amigi). Problem pojawia się z firmware i software'em. To trzeba ogarnąć samemu. Ja jako mechanik nie znam się na tym. Szwagier musiałby włożyć w to w sporo pracy aby ogarnąć. Co wiąże się z kosztami i opłacalnością. Autor projektu daje dokumentacje ale ZERO jakiegokolwiek wsparcia. Samemu trzeba to rozgryzać i kompilować etc. Chyba, że ja czegoś nie wiem na temat tego projektu? Co jest jak najbardziej możliwe. Reasumując robienie tego w obecnej postaci z mojej strony nie ma sensu. Koszt wyprodukowania nie jest znacznie niższy niż te 55 funty a ryzyko, że coś nie wyjdzie - duże. Ja się poddaje w obecnej chwili.
Przyszła mi jeszcze jedna możliwość a właściwie dwie:D. Jedna to ktoś siedzący w elektronice z forum, mógłby spróbować swoich sił:). A druga to skrobnę e-mail do autora ile by takie ustrojstwo kosztowało u niego w najnowszej wersji powiedzmy - 20sztuk.
[#21] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #20

Witam, jakby co, to ja też 1 szt. tej najnowszej wersji.
[#22] Re: SCSI to SD/CF

@Jadoka_, post #21

Korespondowałem sobie trochę z autorem e-mail'owo. Dlatego trwało to ale i tak do końca jeszcze nie wiem wszystkiego i nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem odpowiedzi na moje pytania(autor może czuć się zmęczony moimi pytaniami).
W Amigakit ten moduł dostępny jest w wersji v5 i cena wychodzi ~300zł plus przesyłka.
Autor projektu napisał mi aby poczekać jeszcze klika tygodni gdyż dopiero co kompletuje kolejną partię SCSI2SD. Urządzonka te są do kupienia(w tej chwili wyczerpały się, po za samą płytką) na stronie autora projektu SCSI2SD i tam są też obowiązujące ceny. Przy naszym zbiorowym zamówieniu, cena powinna być niższa. Nie wiem jaka będzie zniżka ceny na obecną chwilę. Będę to wiedział później. Wstępnie napisałem, że było by 20szt. takich przejściówek(autor odpisał mi m.in. też, że w obecnej chwili raczej sprzeda nieduże ilości v6). Zatem pozostaje nam czekać te 3-4 tygodnie na kolejny kontakt z autorem.

Proszę sobie poczytać informacje na temat cech tych przejściówek, zwłaszcza tej ostatniej v6, która jak zrozumiałem będzie kupowana przez nas. Zwłaszcza tryb transferu synchronicznego i do 10Mb/s:).

Co do listy zainteresowanych to przygotuję taka na podstawie zgłoszeń do tej pory w tym wątku. Preferowani będą końcowi użytkownicy takiego urządzenia, ze względu na możliwy limit takich urządzeń do kupienia przez nas.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:00:51 przez Tomski
[#23] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #22

Poniżej lista osób zgłaszających zainteresowanie SCSI2SD v6:
Kilos - 1szt.
Dorian3D - 1szt. (+1szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
Jadoka - 1szt.
QUAD - 1szt.
Grisza - 1szt.
Pong - 1szt. (+2szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
km-l - 1szt.
Skiba - 1szt. (+2szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
charliefrom - 1szt.
Tomski - 1szt.

Daje to ilość 10szt.(+5szt.).
Cena tego urządzenia w v6 na tej stronce co podałem to $AUD125(zakładam zniżka=koszty wysyłki). Kurs na dzisiaj to 2.96zł->3zł. Otrzymam kwotę 375zł. Na amigakicie SCSI2SD v5 kosztuje po przeliczeniu 290zł+wysyłka. Teraz proszę zastanowić się czy osoby na powyższej liście dalej są zainteresowane? Jeśli tak to proszę pozostawić ksywkę na liście, a jak nie to usunąć swoją ksywkę z listy. Ta lista w obecnej chwili nie jest zobowiązująca - chodzi mi o zorientowanie się ile będzie mniej więcej potencjalnych chętnych. Jak pisałem za 3-4 tygodnie będę wiedział więcej na temat ilości i ceny. Aaaa zakupu dokonałbym od autora projektu.
[#24] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #23

Czekam na informacje o cenie, pozniej mozna podjac decyzje.
[#25] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #23

Można poprosić o dopisanie? W sumie to byłaby dobra motywacja do po szukania SCSI kit-a.
[#26] Re: SCSI to SD/CF

@_Skiba, post #24

Nawet jak da upust do tych 100 AUD to i tak wraz z przesyłką wyjdzie więcej niż 300 PLN.
Ja też chciałbym takie coś posiadać,ale za tę kwotę to sporo jak za fanaberię.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 14:41:59 przez damianx
[#27] Re: SCSI to SD/CF

@damianx, post #26

Wiem, ze jest to sporo kasy. Dlatego też opisałem wszystko jak jest i napisałem o możliwości kupienia w Amigakit. Zrobienie tego przez spółkę szwagier/ja, jak na początku planowałem nie wchodzi w grę, z wymienionych wcześniej powodów(duże koszty wytworzenia plus potencjalne problemy z kompilacją/instalacją/działaniem przejściówek). Mnie też się nie uśmiecha kupować za taką kwotę v6. Pozostaje czekać na informacje - 3-4tygodnie.
[#28] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #23

Dorian3D - 1szt. (+1szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
Jadoka - 1szt.
QUAD - 1szt.
Grisza - 1szt.
Pong - 1szt. (+2szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
km-l - 1szt.
Skiba - 1szt. (+2szt. jak będzie dostępna wystarczająca ilość w sprzedaży promocyjnej)
charliefrom - 1szt.
Tomski - 1szt.

Ja to dziękuję, cała zabawa to dla mnie zlepienie tego samemu jeśli jest taka możliwość, samo używanie już mnie tak nie kręci
Czekam na info od niezastąpionego Architecta odnośnie ceny płytek do wersji 4.2c, także jeśli ktoś chciał by takową to pewnie będzie taka możliwość.

Nie za bardzo rozumiem czy software=firmware? Czy to też są różne byty?

Najpierw trzeba do PSoC-a zapakować bootloader via JTAG żeby potem można było wgrywać firmware via USB
[#29] Re: SCSI to SD/CF

@Kilos, post #28

Mam info od autora, iż jest w stanie sprzedać karty, dopytam się czy w tej najnowszej wersji(tak mniemam). Cena to 90 dolców australijskich od sztuki przy zamówieniu przynajmniej 10szt.. Co daje około 270zł/1szt. plus koszty wysyłki. Kosztów wysyłki nie znam. Sam też zastanawiam się czy kupić czy też nie. Zastanówcie się i piszcie co o tym myślicie.
[#30] Re: SCSI to SD/CF

@Tomski, post #29

To o 10 dolców więcej niż tu.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 14:37:37 przez _Skiba
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem