[#241] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@damianx, post #240

Dorzucę jeszcze pytanie - jakie znacie rozszerzenie pamięci Fast do A500, które działa poprawnie z Wicherkiem w obecnej wersji (skoro nie Savyna), ale - uwaga - które można gdzieś kupić bez większej napinki?
[#242] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@perinoid, post #241

Informuję, że z A508IDE wicherek nie współpracuje nie...
[#243] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@perinoid, post #239

Niestety miałem przerwę tygodniową (choróbsko się przypętało) i temat nie był ruszany. Na chwilę obecną mam zrobiony wsad dla Saviny z innym kontrolerem pamięci z którym Wicherek chodzi. Jest jest jedno ale - w cpldku nie mieści się kontroler dysku. W połowie tygodnia wracam do normalnego trybu zajmowania się Wicherkiem aby załatwić temat.
[#244] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #243

A mi Wicherek na czystej Ami psikusy robi... z założoną zworką mam biały albo czasem szary ekran. Bez zworki - wszystko śmiga.
[#245] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@hackssh, post #244

Wina proca
[#246] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@Dorian3d, post #245

Raczej nie, ja też mam procek plcc i wszystko śmiga jak ta lala. (czekam na savyne...zobaczymy ..)
[#247] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@hackssh, post #244

Sprawdź kontakt pinów w podstawce. Może nie być dobrego kontaktu i takie objawy powstają.
[#248] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@hackssh, post #244

Dobrze podłączyłeś kabelek do Garego?
[#249] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #248

Wedle manuala.

Przeczyściłem wszystkie scalaki poza plcc na Wicherku - z rozpędu założyłem, że przecież nowe to co będę poprawiał szeroki uśmiech Proca w takim razie tez wyciągnę, przetrę, wyczyszczę izopropanolem. Oby to był klasyczny problem "braku mycia nóg" ;)
[#250] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@hackssh, post #249

UPDATE

Zrobiłem co powyżej - pomogło na chwilę... i znów wróciły symptomy.
Rozwiązanie okazało się banalne - zastąpienie przewodu z krokodylkiem do Garego innym przewodem przylutowanym do nóżki Garego i pola lutowniczego zworki na Wicherku - teraz na nagiej 500 działa :)
[#251] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@hackssh, post #250

Czyli zakłócenia/słaby styk i pewnie niestabilny sygnał zegarowy był tworzony.
[#252] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #243

Jestem zainteresowany tym Wicherkiem do CDTV.

kontroler dysku Savyny mnie średnio interesuje - nie korzystam.
Poza tym mam jeszcze inną pamięć FAST 8MB wpinaną w port rozszerzeń (także tu by odeszła kwestia wysokości kanapki)

Poszło PW.

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 18:19:24 przez zmiennik
[#253] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #251

Wiem, że spidi pracuje nad Wichrem 500, ale może ruszyło się coś w temacie kompatybilności Wicherka14 z Savyną? Chciałem sprawdzić, czy będzie działał z inną pamięcią fast i w ramach projektu kolejnej A500, która mi w łapy wpadła, kupiłem Supra RAM 500RX. Ale niestety, przy aktywnym Wicherku już przy boocie komputer raportuje niepoprawnie działającą Suprę i dalej działa bez pamięci fast. Więc na razie Wicherek wraca do pudełka na półkę... Bo co z tego, że działa sam, jak bez fastu według SysInfo jest raptem o 14% lepiej (no i wtedy kontroler dysku jest bezużyteczny bo za mało RAM-u zostaje do czegoś sensownego), a z fastem ale bez Wicherka +44%... Kombinacja z Savyną powinna dać efekt skumulowany.
[#254] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@perinoid, post #253

Jak pisałem gdzieś tam wyżej mam wersję wsadu dla Savyny z obsługą ramu. Niestety nie mieści się już kontroler dysku.
Przez ostatni tydzień nie miałem czasu aby poświęcić go któremukolwiek z projektów :(

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 23:47:37 przez spidi
[#255] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #254

Dzięki za info. Czytałem, pamiętam. Rozumiem, że problem jest raczej po stronie Savyny. No to czekamy dalej.
[#256] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@perinoid, post #255

Powiedziałbym, że problem powstał po obu stronach. Broni jeszcze nie składam.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 14:46:40 przez spidi
[#257] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #256

Chwała Tobie za to co robisz pokłony brawo! Thanks
[#258] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@spidi, post #256

Jakby co, to możesz zwalić wszystko na mnie.
[#259] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;

@sanjyuubi, post #258

;) nie będę zwalał. Problem jest mój.
[#260] Re: Wicherek14 młodszy brat Wichra ;)

@spidi, post #228

Mam pytanie do ludzi z wrocka lub pobliskich okolic. Czy ktoś ma kontroler A590 lub Mega RAM HD i mógłby go wypożyczyć na testy?


Przetestowałeś może Wicherka z Mega RAM HD ? Gdyby zadziałał to byłbym chętny za zakup.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem