[#1] LCD TV z DVB-T i S-Video
Pada mi już powoli mój stary monitor LCD TV z lampowym podświetleniem matrycy. Gdy padnie chciałbym go wymienić już na coś nowszego z LED-owym podświetleniem i cyfrowym tunerem tv, ale bardzo mi zależy też na S-Video (to dla C64). Matryca koniecznie w granicach 18-20 cali, bo całkowita szerokość pudła nie powinna przekroczyć 46,5 cm.
Wstępny przegląd popularnych serwisów sprzedażowych mówi mi, że może być ciężko o taki konfig. Ale może jednak....? Może coś takiego znacie....?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 23:48:16 przez R-Tea
[#2] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@R-Tea, post #1

Widziałem gdzieś na allegro zestaw do wymiany podświetlenia z lcd na diodowe może jak sprzęt ma dobre kolory warto rozważyć taką opcję.
[#3] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@Dziadziomiecio, post #2

A jednak udało mi się znaleźć monitor TV z LED-owym podświetleniem, tunerem DVB-T i wejściem S-Video
http://allegro.pl/show_item.php?item=6542186150
[#4] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@Dziadziomiecio, post #2

Trochę wtopiłem jednak z tym 19LG3050, bo okazało się po czasie że ma tylko dekoder MPEG2, a w PL mamy standard MPEG4 i nie wyświetla mi znalezionych kanałów. Tych rzeczy nauczyłem się po fakcie dokonanym
Na szczęście jest rozwiązanie (prawie idealne) w postaci karty PCMCIA z transkoderem MPEG4 na MPEG2. Trzeba będzie zakupić. Prawie idealne, bo kanałów HD nie zdekoduje, a jedynie SD. No, ale to nie jest tv z HD, więc strata niewielka. Gorzej z TVP1 i TVP2, bo zdaje się że te kanały są tylko w HD.
Ale za to mam to co chciałem, czyli TV z wbudowanym tunerem cyfrowym, nowoczesnym podświetleniem LED pod matrycą, no i S-Video dla mojego C64

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:44:08 przez R-Tea
[#5] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@R-Tea, post #4

Z tą kartą PCMCIA też nie jest tak różowo. Kiedyś wypożyczyłem taką w sklepie, do starego Philipsa z MPEG2 i niestety nie zadziałała. Jak chcesz ją kupić, to upewnij się, że będziesz miał możliwość zwrotu, albo podejdź z monitorem do jakiegoś serwisu RTV, może na miejscu sprawdzą, czy karta zadziała z tym monitorem.
[#6] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@SuperBuster, post #5

Kupuję wysyłkowo, ale od firmy i na paragon, więc mam możliwość zwrotu.
[#7] Re: LCD TV z DVB-T i S-Video

@R-Tea, post #6

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20111530903&type=3
Składałeś oświadczenie, że wiesz o niemożliwości odbioru DVB-T? Jeśli nie, to tym bardziej masz prawo zwrotu.

Ponadto:
http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/telewizja-cyfrowa---poradnik/

nie wszystkie moduły CI współpracują ze wszystkimi rodzajami przystawek, dlatego przed zakupem należy się skonsultować ze sprzedawcą opisując szczegółowo posiadane już urządzenie. Żaden moduł nie obsługuje HDTV więc kupienie modułu nadal nie rozwiązuje problemu oglądania wszystkich programów (niektóre będą tylko w HD). Moduł nie pomoże też odebrać E-AC3 jeśli telewizor go nie obsługuje. Odbiornik z modułem nadal nie będzie zgodny z wymaganiami krajowymi.

Edit:
do c-64 polecam Samsung SyncMaster 932MP, tylko że dokładnie o takim numerku, bo widziałem już podobne modele a miały gorszy obraz.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 09:49:12 przez infboras
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem