kategoria: Płyty główne
[#31] Re: A600 potrzebna pomoc

@mikecios, post #30

ok więc dostałem dzisiaj myszkę, myszka działa :) tylko pierwsza rzecz którą sprawdziłem to floppy. i od razu mogę stwierdzić, że coś jest nie tak bo na 4 stacjach, jednej która była w amidze i trzech przerobionych samsungach 321 nie chce formatować dyskietek. W WB nawet jak nie ma dyskietki we flopie to na blacie pokazuje się DF0???, po włożeniu dyskietki i próbie formatu, ikonka na chwilę zmienia się na DF0:Busy i potem wali błędem, że cylinder 0 nie może zostać sformatowany. Identyczna sytuacja na każdej stacji. Ktoś ma pomysł co może być nie halo?
[#32] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #31

Jesteś pewien, że poprawnie podpiąłeś taśmę? Sprawdź, czy nie jest obrócona.
[#33] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #31

Spróbuj na innej taśmie czy jest tak samo. Pytanie czy te stacje są dobrze przerobione?
[#34] Re: A600 potrzebna pomoc

@AD99, post #33

sprawdzałem na 3 taśmach, mieszałem, robiłem różne kombinacje i nic. Ale też dźwięk jest bardzo cichy więc domyślam się, że padły wzmacniacze audio więc padł może i układ obsługujący flopa. ma ktoś sposób jak to sprawdzić bez oscyloskopu?
[#35] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #34

Ten Twój zasilacz mi się nie podoba, nie dość że miał zamienione +12 z -12 to nie do końca jestem pewien jego stabilności i napięcia jakie podaje, dla spokoju jeszcze raz bym sprawdził czy daje 12v i 5v
[#36] Re: A600 potrzebna pomoc

@mikecios, post #35

sprawdzam na innym zasilaczu teraz, mam regulowany który kiedyś zmontowałem z jakiegoś at. Problem dźwięku już nie występuje. Znalazłem pęknięty rezystor, wymieniłem i poszło. Tylko dalej problem ze stacją. Nie jest ona mi jakoś super potrzebna ale miło byłoby od czasu do czasu odpalić jakąś dyskietkę.

Aha, i nie wiem czy to może być powiązane z czymkolwiek ale nie mam też obrazu przez RCA. Przez amiga rgb jest.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 21:14:02 przez eross
[#37] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #36

Czyli zwalony zasilacz mamy z glowy, pozostaje sprawdzic kabel video z innym urzadzeniemvi tym samym odbiornikiem - to tak na poczatek.

Co do stacji, poszukaj na forum blisko Ciebie Amigowca ze sorawna stacja, sprawdzisz i juz mniej więcej bedziesz wiedzial czy masz padniete stacje tasme czy coś w ami

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 21:49:32 przez mikecios
[#38] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #36

Stacje w Ami korzystają z napięcie +12v. Jeśli miałeś je zamienione to moze być ze przez fdd uszkodziło układ 8520.
[#39] Re: A600 potrzebna pomoc

@Marcin74, post #38

Tak myślałem ale chciałem żeby ktoś potwierdził :) no nic. Jutro wolne to posprawdzam napiecia i sciezki do fdd i sprawdze czy wszystko jest na swoim miejscu. Jeżeli nic nie znajdę to będę szukał CIA. Można kupić to gdzieś w Polsce czy muszę szukać za granicą?
[#40] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #39

W Polsce raczej teudno kupić. Ja kupowałem na vesalia. Jeśli nigdzie nie znajdziesz to sztukę będę mógł Ci odsprzedać.
[#41] Re: A600 potrzebna pomoc

@Marcin74, post #40

No właśnie widziałem, że na vesalia tylko jest. Sprawdź priv.
[#42] Re: A600 potrzebna pomoc

@Marcin74, post #40

heh ok, stacja już działa :) nie działała przez jeden mały szczegół :) otóż wszystkie taśmy do fdd które mam są z przeplotem, taśma która była z amigą również. Nie pamiętałem jaka taśma fdd do ami wchodzi ale pomyślałem rozbiorę jedną, zrobię taśmę prostą i sprawdzę. No i poszło :) Szukałem usterek w płycie a problemem okazała się taśma... Ok, więc w tym momencie czekam na membranę i sprawdzę czy klawiatura działa. No i pozostaje brak obrazu przez RCA. To byłyby jak na razie wszystkie zaobserwowane usterki.

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 20:53:17 przez eross
[#43] Re: A600 potrzebna pomoc

@eross, post #42

Jakby nie patrzeć jest progres ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem