kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Panasonic JU-257A516P
Moja stacja dyskietek z escomowej A1200 przestała działać. Rozebrałem ją na części, wymontowałem silniczek krokowy, wyczyściłem głowice. Niestety po włożeniu jakiejkolwiek dyskietki w Workbenchu pojawia się DH0??? , przy próbie sformatowania pojawia się komunikat, że nie można sformatować cylindra 0, X-copy przy sprawdzeniu dysku po obu stronach daje czerwone 2ki. Specjalnie zamówiłem grę Tanks Furry w wersji z dyskietką, bo pomyślałem, że może uda mi się ręcznie skalibrować stację na przykładzie tej dyskietki. Stąd kilka pytań:

1. Czy znalazłby się ktoś, kto ma taką stację dyskietek i wykonałby dla mnie fotografię jak to wszystko wygląda w środku? Miałbym jakiś punkt wyjścia.
2. Czy możliwe, że stacja dyskietek padła na dobre? Głowice są wyczyszczone, więc chyba metodą prób i błędów coś powinienem osiągnąć.
2. W xcopy formatuję dyskietkę na nieskalibrowanej stacji, czy w takim wypadku powinna się wyświetlić na workbnechu jako pusta, sprawna dyskietka? Pomijając kwestię odtwarzania dyskietek z dobrze skonfigurowanych stacji.
[#2] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #1

Czy to formatowanie dyskietki na nieskalibrowanej stacji wykonujesz z weryfikacją ?
Jesli tak, to dyskietka powinna pojawic jako pusta na WB.

Czy pod xcopy widac zawartosc dyskietki ? DIR INFO
[#3] Re: Panasonic JU-257A516P

@Norbert, post #2

Próbowałem z weryfikacją, teraz nawet pierwsza kratka nie przejdzie, czerwona 8ka. Zawartości też nie widać
[#4] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #3

No niestety rozkalibrowałeś głowice. Pytanie czy nie zgubiłeś kulki, z gniazda osi silnika krokowego?

Podeślij stację, to spróbuję ją uzdrowić.
[#5] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #1

w miare latwo mozesz przerobic stacje PC do A1200 ESCOM wszak to te same stacje
sa schematy w sieci pogooglaj
[#6] Re: Panasonic JU-257A516P

@jarob, post #4

Kulkę przenosiłem na namagnesowanym śrubokręcie, ale spadła i przepadła, jest tak mała, że pogodziłem się z tym, że jej nie znajdę na podłodze. Wiem, wiem, trzeba było uważać. Kulkę zgubiłem po którejś z kolei próbie ustawienia stacji.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:30:43 przez Michmis
[#7] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #6

Bez kulki nie ustawisz tego precyzyjnie.

Podeślij ją - mam trochę gratów.
[wyróżniony] [#8] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #1

A1K-A1200-micromars-Floppy

Mam dzisiaj nowo wybudowany SAMSUNG Floppy, można tylko polecić.
[#9] Re: Panasonic JU-257A516P

@micromars, post #8

Ja jakoś nigdy nie lubiłem Samsungów - po przeróbkach nie bardzo chciały poprawnie działać ze wszystkimi programami na Ami.
[#10] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #1

ESCOM A1200 Floppy DD czy HD ??
A1K-ESCOM Floppy Adapter !
[#11] Re: Panasonic JU-257A516P

@micromars, post #10

Ten panasonic to HD przerobiona na DD.

Zamówiłem już sobie Samsunga, lutownica mi nie straszna :)
[#12] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #11

Dzisiaj dopadało mnie to samo w FDD Chinon, Xcopy sypie 2-kami i 5-kami. Miałem Samsunga 321B pod ręką, lata jak rakieta. Miałem dysk z Pang'iem który stukał na Chinon i w A500 (nie pamiętam producenta) na Samsungu przeleciało w mig xcopy i same 0. Nic tylko polecić.
[#13] Re: Panasonic JU-257A516P

@ryshard, post #12

Przerobiłem sobie tego Samsunga, śmiga, czyta bardzo stare dyskietki bezbłędnie, ale mam ostatnie pytanie: czy to normalne, że co kilka (2-3) sekund stacja stęka? Krótki dźwięk, jakby silnik krokowy lekko się poruszał. Oryginalne stacje w A500 chyba też co jakiś czas tak robiły, ale chyba nie tak często?
[#14] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #13

Normalne:).
[#15] Re: Panasonic JU-257A516P

@Tomski, post #14

Uf, w takim razie mam znów sprawną Amigę, dzięki wszystkim za pomoc OK
[#16] Re: Panasonic JU-257A516P

@Michmis, post #15

Można to "wyłączyć" programowo. Takimi programami.
[#17] Re: Panasonic JU-257A516P

@ryshard, post #12

Działało i się ze...., może ktoś mi podpowie czy to normalna usterka, czy coś innego. Stacja niby chodzi, ale sypie errorami. Kiedy próbuje sformatować dysk, to głowica jedzie na początek, chce niby iść dalej, a wraca i sypie błędem. To samo na dwóch stacjach, więc chyba wina Amigi 600. Kickstart mam Colanto 3.1, wcześniej działało super, teraz nie.
[#18] Re: Panasonic JU-257A516P

@ryshard, post #17

Przerobiona taśma czy przerobiony flopp ?
[#19] Re: Panasonic JU-257A516P

@ryshard, post #17

Formatowałeś wcześniej dyskietki i było ok, czy teraz zauważyłeś przy formatowaniu?
U mnie waliło błędami do czasu wylutowania czujnika gęstości(chyba w Samsungu).
[#20] Re: Panasonic JU-257A516P

@AD99, post #19

Czujnik od razu wywalony, przerobiony flop. Ale na oryginalnym Chinon tez to samo. przy formatowaniu od początku nie chce przeskakiwać na kolejny sektor, niby głowica idzie w górę i wraca, jakby coś blokowało
[#21] Re: Panasonic JU-257A516P

@micromars, post #8

Fajnie wyszło z tym samsungiem. Sam takiego
mam, ale guzika amigowego nie mam. A ładować
bez guzika to nie wygląda estetycznie.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 20:51:25 przez ClarensMartin
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem