kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC
Tak od dłuższego czasu patrzyłem jak te Amigi ludzie brzeszczotami rżną żeby Goteka założyć. Serce mnie bolało wiec w końcu sie zebrałem i zrobiłem " po mojemu" . Fejs pracuje na firmware od Del Nero, HXC, czyli czyta ADF i HFE. Ma wyświetlacz 2x16 , buzzera do udawania dźwiekow stacji, obudowę z drukarki 3D. Wpinany i zasilany z portu stacji zewnętrznej. Sprawdziłem na A500 i A600, troche dem i gier, działa ok. Oczywiscie trzeba miec zamontowany disc selector.

Stan na dzisiaj : działąjący prototyp, płytki do zamówienia, popracowac nad obudową.

Tak to mniej wiecej wygląda.






Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 19:09:12 przez izopropanol
[wyróżniony] [#2] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@izopropanol, post #1

No i super. Zaxon w A500 można założyć bpotselector a w A600 cz A1200 nie założysz. Czy Twoje rozwiązanie bedzie działać jako df0
[#3] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@JacK_Swidnik, post #2

W cdtv będzie działać jako df0.
[#4] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@JacK_Swidnik, post #2

Hmm, dzisiaj rano lekko zmodowalem plyte od mojej A600. Fejs działa. Przełącznik niestety trzeba dodac jak w A500.

https://www.youtube.com/watch?v=CPu2eV8Ohr8
[#5] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@Norbert, post #3

Tak ale ja sie głownie skupiłem jak to zrobic w miare ładnie i pasująco do seri 500/600/1200. Ot wpiac w gniazdo i działa. Bez jakis wynalazkow typu drukowane ramki do Goteka, piłowanie obudow itp. Do CDTV to wystarczy przeciez kabel DB26 do 34 Shuggart i moj "Flopper" podlaczony.
[#6] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@izopropanol, post #1

To może pokaż, co tam siedzi w środku?
[#7] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@izopropanol, post #1

Ładnie. Szkoda że tylko DF1 w A600.
Prawie jak UK1541.
[#8] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@maliniak, post #7

Pracuje jako DF0 w A600 bez problemu.

Kisiel qurde, co ty z tym swoim UK1541 wszedzie?
[#9] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@izopropanol, post #8

tzn musiałeś zrobić modyfikacje na pcb amigi aby używac zewnętrznego driva na df0 ?

Jaki Kisiel, tu maliniak.
Kisiel na tą chwile ma wstrzymaną przepustke wiec jego postów teraz nie zobaczysz.
[#10] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@RomanWorkshop, post #6

Pewnie stm32f105 i wszystko to co w oryginalnym Goteku tylko z przerobionym pcb.
[#11] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@janekdrukarz, post #10

Też tak się domyślałem.
[#12] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@RomanWorkshop, post #11

Tak, płyta 1200/600 wymaga małego moda niestety. Co do reszty to po prostu przerysowany Gotek z dodanymi na PCB kontrolerem do LCD buzzerem itd i załadowanym softem od Del Nero.
Fotka "w srodku" .Tak jak mowie, prototyp, a dokładnie toprzerobiony fejs od Amstrada CPC 6128.

[wyróżniony] [#13] Re: Zewnetrzny flop emulator z firmware HXC

@izopropanol, post #12

brawo ten Pan brawo!
prosimy o kolejne fejsy do Amig
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem