kategoria: Dyski twarde
[#1] Taśma a CF2IDE
Witam, zakupiłem sobie Furię, więc nakładaną na IDE przejściówkę kątową CF2IDE musiałem zdjąć. Puściłem ją przez taśmę 44 pin od dysku, z dwóch stron złącze żeńskie do CD2IDE, które też ma złącze żeńskie przez goldpiny. Po takim połączeniu diody w przejściówce jak i w amidze się palą, a dysku nie widzi. Jeśli podłącze tą samą taśmą prawdziwy HDD 20GB to dysk jest widoczny i system startuje. Co może być nie tak ? Sam CF2IDE założony bezpośrednio na płytę działa.
[#2] Re: Taśma a CF2IDE

@ryshard, post #1

Furia jest wybredna jezeli chodzi o karty cf. Sprobuj wrzucic inne scsi.device. mi pomoglo
[#3] Re: Taśma a CF2IDE

@eross, post #2

Nie chodzi o kartę, chodzi o to, że przy wypiętej Furii karta działa wpięta w płytę główną, przez taśmę palą się diody i dysku nie widzi. Jakby miała jakoś piny odwrócone. Może przez taśmę piny nie idą 1:1 ?


Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 11:35:01 przez ryshard
[#4] Re: Taśma a CF2IDE

@ryshard, post #3

Chyba wiem o co chodzi. Ja w swoim adapterze cf musialem gniazdo przelutować z dołu na górę adaptera i działało. Mieszają się piny. Tam gdzie powinieneś mieć pin1 masz pin2 itd
[#5] Re: Taśma a CF2IDE

@eross, post #4

Chyba muszę kupić CF2IDE z męskimi pinami, bo raczej w ten sposób nic nie wyjdzie. Póki co podłączyłem real 2,5" Toshiba 20GB i mam w Sysinfo 3.24 transfer 3.27 MB/s. Czy to możliwe ?


Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 11:57:13 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 11:57:41 przez ryshard
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem