kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Stacja DF1 SONY MPF110-05 ( kondensatory )
Witam wpadła mi w ręce zewnętrzna stacja dyskietek do Amigi, z obudową i interfejsem.
Staja nie dział prawidłowo, dioda przy pracy świeci się, silnik kręci i głowice pracują, ale nie odczytują dyskietek.

W środku jest wsadzona staja SONY model MPF110-05.


Na PCB stacji wylały dwa kondensatory, jeden ledwo się trzymał. Elektrolit uszkodził PCB i pola lutownicze od kondensatorów.

Jeden z kondensatorów przy złączu zasilania ma parametry 47 uF, 16V.

Problem jest z tym 2gim nie wiem jakie powinien mieć parametry bo nie było go w obudowie po rozkręceniu stacji. Kiedyś musiał sam odpaść poprzedniemu właścicielowi.

Czy ma ktoś może taką stacje i podać jaki powinien tam siedzieć ten brakujący kondensator ?

W linkach wrzucam zdjęcia w dużej rozdzielczości
STACJA
PCB 1
PCB 2 <- ten brakujący kondensator
[#2] Re: Stacja DF1 SONY MPF110-05 ( kondensatory )

@Shymon, post #1

4,7uF, a tu masz lekturę do poczytania ze zdjęciamilink. Pozdrawiam
[#3] Re: Stacja DF1 SONY MPF110-05 ( kondensatory )

@AD99, post #2

Dzięki za pomoc OK
jutro kupię 2 nowe kondensatory i wymienie.

Mam jeszcze jedno pytanie mam przerobioną stacja ALPS z PCta i podłączoną jako DF1 ale od czego zależy to że dioda o jej pracy mruga / świeci ?

Stacja normalnie czyta i nagrywa dyskietki, ale ta dioda z przodu raz działa raz nie ? pomysł

Jako DF0 mam wsadzonego Samsunga przerobionego i w nim ta dodatkowa dioda mruga tak samo jak ta na obudowie Amigi
[#4] Re: Stacja DF1 SONY MPF110-05 ( kondensatory )

@Shymon, post #3

DF1 sygnalizuje pracę tylko poprzez swoją diodę(chyba, że masz założony bootselector, ale nie wiem na 100%, bo nie mam takiego rozwiązania w swoich Amigach 500). Natomiast dioda DRIVE na obudowie Amigi jest przypisana do napędu wewnętrznego DF0. Przynajmniej tak jest na A500. Jak na innych modelach - np. A1200 w tym momencie nie pamiętam, ale ustawiając napęd zewnętrzny jako priorytetowy powinno mruganie DF1 pokrywać się z diodą DRIVE na obudowie.
[#5] Re: Stacja DF1 SONY MPF110-05 ( kondensatory )

@Shymon, post #3

Kondensatory wymienione i staja ożyła działa prawidłowo szeroki uśmiech
Zapisuje i odczytuje dyskietki bez problemu OK



Udało mi się też zlokalizować usterkę w tej stacji ALPS, wlutowałem inną taśmę ( z kawałka taśmy od FDD ) łączącą dwa różne PCB we wnętrzu stacji. Lutownicą transformatorową masakra Ale wszystko działa tak jak powinno ( dioda na froncie świeci).


Dioda "FLOPPY" na obudowie pokazuje tylko pracę wewnętrznej stacji DF0 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 20:25:26 przez Shymon
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem