kategorie: Komputery, Płyty główne
[#1] Płyta Amiga 1200 - brak obrazu
Witam.
Wykopałem swoją starą Amigę 1200, włączyłem ją i było okey ale dokupiłem do niej Kartę turbo 1230/8MB podłączyłem i zdziwienie. Pstryk Amiga i ciemność wydaje na wszystkich sygnałach (RGB, TV, CHINCH) więc wyjąłem kartę i znów pstryk a tu jeszcze lepszy numer: przy samym włączeniu wyświetla przez 2-3sek. jakieś ukośne paseczki i ciemność przy każdym wyjściu sygnału. Czekałem kilka dobrych minut i dalej ciemność.
Po tym sprawdziłem:
- kartę turbo pod Amigą kolegi i jest wszystko z kartą okey
- przełożyłem Epromy (z kickstartem) do Amigi kolegi i nie startuje na nich tylko ciemność
- przełożyłem jego Epromy do swojej i znów ukośne paseczki.
Zacząłem wymieniać kondensatory, część miałem i już wymieniłem część będę miał za dzień lub dwa. Tyle co mi przyszło do głowy, jak na razie pod kondensatorami nie widać wycieków ale i tak przemywam ipa.
Ktoś ma jakieś sugestie i pomysły? Co mogło zdechnąć?
Czekam na wieści,chcę zreanimować moją Amisię.
[#2] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@leonlas, post #1

Sprawdź sobie jakie napięcia daje zasilacz.
[#3] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@Stoopi, post #2

Zasilacze podłączałem już dwa, ten od kolegi i mój, jest okey - Amiga kolegi działa na nich.
[#4] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@leonlas, post #3

Kondensatory już wymienione... nadal to samo
Jak już zbraknie pomysłów to może zgłosi się ktoś chętny kto podejmie się naprawy...
[#5] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@leonlas, post #4

Daj ogloszenie w dziale gielda. Niestety na odleglosc to troche wrozenie z fusów.
[#6] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@leonlas, post #4

Mogę się podjąć.
[#7] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@alt_, post #6

Dałem wiadomość na prv.
[#8] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@leonlas, post #7

Polecam alta. Skutecznie uporał sie z odnowieniem mojej płyty Amigi1200.
[#9] Re: Płyta Amiga 1200 - brak obrazu

@Stoopi, post #8

Tak zrobię
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem