kategorie: Kontrolery, Stacje dyskietek
[#1] Sakura nie działa jako DF1
Dostałem ostatnio od znajomego do polutowania płytki Sakura/AmiExtFdd w wersji SMD (najnowszy projekt ze strony).

Do testów mam A600 (KS 1.3, 3.1) i A1200 (KS 3.0) i na obu działa wszystko poprawnie po ustawieniu zworki JP4 na DF2 i DF3, ale niestety po ustawieniu na DF1 stacja wewnętrzna DF0 i stacja DF1 są w WB widziane tak jakby to była jedna stacja, obie oznaczone są jako ??? i jak wyciągam dyskietkę z DF1 to znikają obie i odwrotnie. W X-Copy nie da się skopiować nic bo wywala błędy, a podczas checkdiska próbuje kręcić obiema stacjami razem :(

Testowałem na dwóch stacjach oryginalnych oraz z gotekiem i za każdym razem to samo. Mam polutowanych kilka płytek, na wszystkich jest to samo, więc błąd lutowania odrzucam ;)

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 07:54:45 przez lopezpb
[#2] Re: Sakura nie działa jako DF1

@lopezpb, post #1

Taki głupi pomysł... A jak ustawiasz zewnętrzną stację na DF0?
[#3] Re: Sakura nie działa jako DF1

@perinoid, post #2

Takiej możliwości na interfejsie nie ma. Stacje są oryginalne Amigowe więc domyślnie są DF0 a Gotek ustawiony na S0, zworka J4 w sakurze pozwala wybierać pomiędzy DF1/DF2/DF3 co odpowiada sygnałom SEL1, SEL2, SEL3 w złączu DB23.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 08:27:28 przez lopezpb

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 08:28:01 przez lopezpb
[#4] Re: Sakura nie działa jako DF1

@lopezpb, post #3

Nie mogę już edytować, dopiszę tylko (dla uproszczenie używam dwóch stacji Amigowych, ale to samo dzieje się z gotekiem, czy nieprzerobioną stacją PC) :

1) zworka J4 ustawiona na DF3, stacje obie działają wewnętrzna DF0, zewnętrzna DF3, brak problemów (WB i X-Copy)
2) zworka J4 ustawiona na DF2, stacje obie działają wewnętrzna DF0, zewnętrzna DF2, brak problemów (WB i X-Copy)
3) zworka J4 ustawiona na DF1, stacja wewnętrzna DF0 i zewnętrzna DF1 są widzenie tak jakby to była jedna stacja.
Gdy w X-Copy daje checkdisk to obie stacje próbują czytać na raz
Gdy w WB wyciągnę dyskietkę jednej stacji to znikają obie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 11:25:15 przez lopezpb
[#5] Re: Sakura nie działa jako DF1

@lopezpb, post #4

Czy bez wpietej taśmy od df0 w płytę Amigi, df1 działa poprawnie?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 11:48:32 przez Norbert
[#6] Re: Sakura nie działa jako DF1

@Norbert, post #5

Tak po odłączeniu taśmy z wewnętrznego napędu DF1 działa poprawnie, w X-copy checkdisk przechodzi normalnie, w WB też DF1 działa.

A jak podłącze oba naraz z zworką na DF1 to stacje jak by działały razem
[#7] Re: Sakura nie działa jako DF1

@lopezpb, post #6

Okazało się, że zworka która wkładałem do J4 była jakaś lewa po jej wymianie wszystko śmiga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem