kategoria: Stacje dyskietek
[#1] AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)
Witam, od dawna serce mi krwawiło i oczy pękały gdy widziałem te porżnięte brzeszczotem budy od Amigi żeby zasadzić Goteka. W końcu ... pomyślałem że przecież można to zrobić inaczej. Powstało kilka wersji, ta jest piąta ;)

Założenia:
-Żadnego cięcia obudowy, robienia dziur itp demolki.
-Łatwe w montażu
-Wewnętrzna stacja ma nadal działać
-Aktywny bootselector pozwalający mieć zawsze oba napędy aktywne.

Wyszło to .



Płytka USB emulatora działa pod Flash floppy firmware od Keira, https://github.com/keirf/FlashFloppy/releases

Wewnętrzna jest montowana na wcisk w gniazdo flopa na płycie . Ma żeńskie gniazdo od spodu. Męskie gniazdo od góry pozwala podpiąć taśme od orginalnego flopa. Panel kontrolny jest podłączany taśmą fpc którą łatwo przewlec przez grilla na górze obudowy.


Sygnały MTRX i RESET niestety trzeba sobie podlutować do gniazda jesli sie chce mieć w pełni aktywny Boot selector.



Zamontowane w pełni w A500


Pasuje do A500 i 1200, w A600 niestety sie nie mieści pod stacją.
[#2] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #1

Boot-selector jest z pełną logiką do df1(74LS74 & 74LS38)?
druga stacja rozumiem jest na DF1 i bierze sygnał SEL1 z wewnętrznego złącza stacji?


Wygląda ZACNIE

Myślałem o czymś podobnym ale totalnie zewnętrznym. Wszystkie sygnały z wnętrza amigi wyprowadzić na jednej taśmie. Wtedy odchodzi problem z miejscem w środku.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 20:27:44 przez snifferman
[#3] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #1

Fajne !
a działa jeszcze stacja zewnętrzna ?

głośniczek jest ?


Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 20:42:34 przez Dorian3d
[#4] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@Dorian3d, post #3

Z tego co widzę, to zewnętrzna stacja nie zadziała(chyba że można w niej zmienić numer stacji), bo w urządzeniu wykorzystywany jest sygnał od DF1. Można to obejść.
Jakby miało to wejść do produkcji, to lepiej dodatkowy SELx pobierać z zewnętrznego portu i dać możliwość wyboru inne numery stacji.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 20:47:24 przez snifferman
[#5] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@snifferman, post #2

Tak, mniej więcej ;). Dodałem tylko przełączanie flopów żeby oba były cały czas aktywne. Zewnętrzny zrobiłem z rok czy dwa temu , podpinany do zewnętrznego portu. To chyba była wersja 3 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=yt6ppemK5Y4&t=4s

Też kombinowałem, wewnętrznie, zewnetrznie, do tego problem z montażem. Starałem sie to uprościć na maxa.
Szale przeważył jeden z moich kolegów który kupił gdzieś nową bude do A1200 za niewiarygodne pieniądze i pierwsze co.... wyrżnął wniej dziure na goteka za 8 dolarów..../
[#6] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #5

Możesz zrobić test z grą Traps 'n' Treasures

Załaduj 1 dyskietkę ze stacji 3,5 cala
a 2 z goteka
i na odwrót ?
[#7] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@Dorian3d, post #6

A to bym twoją wersje ADF potrzebował ?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 22:01:36 przez zaxoniec
[#8] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #7

poszło na @
[#9] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@Dorian3d, post #8

Dostałem , dzięki jutro sprawdze i dam znać.
[#10] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #9

Jakieś nowe coś ten teges, 10 postów i nie ma listy 8|. ŁO Matko!!


Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 00:26:53 przez zeter
[#11] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zeter, post #10

zaxon możesz zmierzyć płytkę i podać wymiary co wpina się do gniazda floppa?
czy zmieścił bym do GBA1000?
tu jest obrys płyty link
[#12] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@JacK_Swidnik, post #11

Wymiary płytki



Lewe złącze 34 idzie do płyty, prawe to wyjście na stacje.
[#13] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #12

zmieści się do GBA1000 więc jak wolne są zestawy to poproszę
1. Jack_Świdnik 1szt
[#14] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #1

od dawna serce mi krwawiło i oczy pękały gdy widziałem te porżnięte brzeszczotem budy od Amigi żeby zasadzić Goteka.

Zgadzam się . Podoba mi się, że zachowałeś oryginalną stację dyskietek. Mi akurat na tym nie zależało, ale i tak udało mi się wsadzić Gotek do obudowy bez trwałej modyfikacji istniejącego sprzętu. Wykorzystałem to, że przyciski i gniazdo w Goteku siedzą w jednej linii i można je dopasować do otworu na dyskietki. Zrobiłem podstawkę ze starego kawałka plastiku i przykręciłem płytkę Goteka do obudowy A1200. Wyszło tak:




Z tym wyświetlaczem nie jest idealnie pięknie, ale nie było rżnięcia.
[#15] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@JacK_Swidnik, post #13

1. Jack_Świdnik 1szt
2. wolly - 1 szt
[#16] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #9

i jak
[#17] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@Dorian3d, post #16

A tak ;)
https://www.youtube.com/watch?v=jCK7L1sk5dY&feature=youtu.be

Dysk pierwszy z USB, drugi nagrany na flopa.
Wczytuje pierwszy, każe włożyć drugi więc przełącznikiem zamieniam napędy miejscami i wczytuje dalej z dyskietki .
BTF, fajna gierka ;)
[#18] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #17

Jedna z najlepszych na Amige
[#19] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #17

super !
[#20] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@wolly, post #15

W odpowiedzi na #13

1. Jack_Świdnik 1szt
2. wolly - 1 szt
3.dorian3d _1szt
[#21] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@Dorian3d, post #20

Lista jest zbedna. Zaxon wystawia na portalu aukcyjnym. Kto chce to od razu kupi.
Szybko i bez czekania.
[#22] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@JacK_Swidnik, post #21

Będzie druga seria, ale to za jakieś 2 tygodnie, może wcześniej.
[#23] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #22

Jaki koszt?
[#24] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #1

mam, zmieściłem w GBA1000 :D
[#25] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@JacK_Swidnik, post #24

No i nice ;) Właśnie kończe następną serie, lezy na Allegro.
[#26] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #1

Witam,
Jestem zainteresowany nabyciem goteka mógłbyś jeszcze opisać sposób save gier żeby zapisać postęp gry i czy można adf z grami lub programami zapisać na dyskietce korzystając z tego urządzenia i potem odpalać z dyskietki jak np. wygląda obsługa goteka gdy w trakcie gry "wachluje się" dyskietkami adf-ami gdy gra jest np. na 4 dyskietkach?

Z góry będę dźwieczny za odpowiedz
Pozdrawiam Przemo
[#27] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@przemasli, post #26

Tego sie używa jak stacji przecież. Tyle że zamiast dyskietki ma sie podmontowany ADF z obrazem dyskietki. Jeśli gra ma opcje save to zapisuje po prostu na obrazie dyskietki na pendrive. Jak gra jest na 4 dyskietkach to po prostu zmienia sie podmontowany obraz klawiszami na następny albo poprzedni. Można też kopiować pomiędzy Amigotekiem a normalną stacją w obie strony. Nic nowego tu nie wymyśliłem, oprócz sposobu montażu , bootselectora żeby mieć dwie stacje na raz i przełącznika kolejności napędów.
[#28] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #27

Rozumiem i dzięki za odpowiedź...pytałem dlatego bo kupiłem pare lat temu goteka tego za około 120 zł na portalu aukcyjnym który wkłada się zamiast napędu floppy z wyświetlaczem numerycznym i tam tez miał być zapis gier na pene ...a w użytkowaniu okazało się zonk, ani nie zapisywał i częśto przy podmianie adf ( przy grze na kilka dyskietek) wywalało grę ...więc dlatego w przypadku tego amigoteka wole mieć pewność co się bierze

Czyli z odpowiedzi wynika że amigotek do tego goteka w stacji to w pełni funkcjonalna wersja hardware AMIGI?

pozdrawiam Przemo
[#29] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@przemasli, post #28

A z jakim firmware tego Goteka kupiłeś?Pewnie jakiś stary.. Załaduj Flash Floppy od Keira i musi działać. https://github.com/keirf/FlashFloppy

Na tyle na ile mogłem to mój sprawdziłem, ładuje, kopiuje, zapisuje, odczytuje. Też nie byłem w stanie sprawdzić wszystkich gier na amige więc nie jestem w stanie zagwarantować że WSZYSTKO będzie działać. Do tego ADF na necie są różne, bywa że zgrane z błędami . Cudów nie ma.

Co to jest w pełni funkcjonalna wersja hardware do Amigi ? Dla mnie jest bo umiem używać, dla kogoś kto nie umie może być różnie....
Plus, to sie montuje w środku, niezbędne jest też lutowanie 2 kabli do bootselectora. Troche wiedzy i umiejętności jest wymagane.
[#30] Re: AMIGOTEK wewnętrzny , piąte podejście ;)

@zaxoniec, post #29

OK ... z resztą dam sobie radę.
Zgadza się z tymi ADFami tak jak piszesz są różnej jakości

ja miałem oprogramowanie HxC do goteka. Czyli to od Keira do amigotek będzie również kompatybilne z gotekiem mam rozumieć? Jeśli tak to sprawdzę

pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem