kategorie: Kontrolery, Stacje dyskietek
[#1] Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?
Witam jak w tytule chciałbym mieć 2 stacje w A500 czy istnieje taka opcja ?
Ile i co trzeba przerobić. Nie pytam o zew. "Drive Port".
[#2] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@elfiplayer, post #1

Istnieje.
Wystarczy zbudować odpowiedni interface wykorzystujący sygnały z portu zewnętrznego.
Te same sygnały można wziąść bezpośrednio ze scalakow.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 15:10:39 przez Norbert
[#3] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@Norbert, post #2

A widzisz to nie tak do końca bo chciałbym mieć 2 stacje i goteka z czego Gotek na DF2
i DF0 i DF1 żeby szły z wewnętrznego kontrolera. Goteka mam na zew. porcie i działą ale DF0 musi być stacją to niby też się da ale DF1 nie bardzo wiem jak podłączyć
Czemu tak pytam bo A2000 chyba ma ten sam kontroler i tam bywają 2 stacje.
[#4] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@elfiplayer, post #3

Wszystkie stacje są kontrolowane przez wewnętrzny kontroler.
To CHYBA jest kluczem.
A500 to nie to samo co a2000.

Gdzie zamierzasz tą drugą stacje wmontowac w a500 ?
Daj na zewnątrz stacje jako df1 i gotka jako df2 i sprawa załatwiona.
Pamiętaj aby oba urządzenia miały właściwy przelotowy nterface umożliwiający podpięcie kolejnej stacji
[#5] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@elfiplayer, post #3

Używaj interpunkcji, to będzie łatwiej cię zrozumieć.

Możesz mieć goteka na df2 na zewnętrznym porcie i 2 stacje na wewnętrznym. Ale aby obsłużyć poprawnie DF1 w środku musisz wygenerować sygnał MTR1. Dokładnie jak Norbert powoedział. Musisz pobrać sygnaly z portu zewnętrznej stacji "wewnętrznie" ze scalaków lub z miejsc lutowania portu i zbudować interfejs generujący MTR1.
[#6] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@snifferman, post #5

Obudowa jest ze starego Pentiuma II desktop obecnie jest zamontowana płyta i dorobione kable zasilające do flopa i adaptera IDE-CF taśma fdd z PC przełożone kabelki działa, porty DB9 są już przerzucone na przód obudowy jak ma A2000 dodatkowo mają USB i PS2, klawiatura też będzie podłączana do przedniego panelu za pomocą PS2 6 pinowego, jest to grubszy projekt i narazie robię tylko przymiarki. Aby zacząć formowanie przedniego panelu muszę wiedzieć co i ile mogę podłączyć bo jeśli będzie zbyt trudne to zostanę przy 2 stacjach i HDD/CF.

Jeśli chodzi o MTR1 to coś więcej mógłbym poprosić, jakiś schemacik lub foto.
Dokupiłem ten oto adapter i działa idealnie stacje gotek może z niego ten sygnał ?
https://www.olx.pl/oferta/amiga-interface-zewnetrznej-stacji-dyskow-df1-sakura-gotek-CID99-IDysT3b.html
[#7] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@elfiplayer, post #6

po polsku
po angielsku

Każda stacja potrzebuje "swój" sygnał MTR. Poczytaj info z linków, które już wielokrotnie na tym forum padały
[#8] Re: Amiga 500 dwie stacje z wew kontrolera ?

@snifferman, post #7

To przekracza moje możliwości elektro-manualne i po przeczytaniu artykułu poddaje się :(.
Ostatnie pytanie czy byłby ktoś chętny wykonać dla mnie takie coś (odpłatnie). A może uda się wyciągnąć sygnał MTR1 z tego adaptera co zakupiłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem