kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Stacja Alps nie widzi dyskietki
Witam, po przerobieniu Alpsa stacja formatuje, czyta, zapisuje dyskietki pod WB, jednak pod x-copy wyskakuje błąd braku dyskietki w stacji podczas sprawdzania tz, disk info, chekdisk. X-copy formatuje tę dyskietkę a także nagrywa. Sprawdzałem na kilka sposobów przerabianie stacji i tak jest za każdym razem. Amiga 1200 kick 3.0. Macie jakieś patenty na to?
[#2] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@andi34, post #1

Nie przejmować się tym i zmienić program kopiowania dyskietek albo przerobić inna stacje i używać xcopy.
[#3] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@andi34, post #1

Użyj D-Copy.
[#4] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@Stoopi, post #3

Można nie używać ale chciałem problem rozwiązać myślę że powinno się dać, a nie wiecie o jakiejś bazie ze schematami do flopów? Myślę że schemat dużo by mi pomógł.
[#5] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@andi34, post #4

Miałem kiedyś podobny problem, tzn. stacja mi działała ale w X-copy były problemy. Winowajcą okazał się wtedy źle pociągnięty sygnał RDY.
[#6] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@nostrum666, post #5

dokładnie, bo ten schemat do Alps-ów co jest w necie to ma błąd i _RD to wcale nie _RDY.
Lepiej _RDY podciągnąć przez diodę z SEL0, albo szukać dobrego schematu na forach od innych retro sprzętów (CPC).
[#7] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@MariuszK, post #6

Dokładnie, bo jak dobrze kojarzę to RD to Read Disk a nie Ready.
[#8] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@nostrum666, post #7

Si
[#9] Re: Stacja Alps nie widzi dyskietki

@MariuszK, post #8

Dla tego też szukam schematu, napisałem prośbę o udostępnienie schematu do serwisu Alpsa i czekam może odpiszą Kiedyś gdzieś widziałem całą bazę schematów do różnego rodzaju stacji dysków, dysków twardych i innych ale nie mogę teraz znaleźć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem