kategoria: Kontrolery
[#1] Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)
Witam,

dziś dostałem mój kupiony Joystick „Quickjoy II Turbo”. Niestety nie działają oba fire przyciski (Autofire działa). Sprzedawca mówi że na jego Atari 2600 przyciski działały.

Czy miedzy Atari i Amigą jest różnica portów? Czy jest to wogóle możliwe że joystick na Atari 2600 działa a na Amidze juz nie? Mam jeszcze dwa inne Joysticki „Quickjoy II Turbo” i te działają bez problemu.

Pozdrawiam
[#2] Re: Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)

@olafmi, post #1

nie, cos jest zwalone
[#3] Re: Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)

@olafmi, post #1

A przełącznik masz ustawiony na cpc czy na prawo?
[#4] Re: Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)

@wiewiorpl, post #3

Jakby miał ustawiony CPC to by mu jeden fire działał.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 11:26:26 przez Dentox
[#5] Re: Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)

@olafmi, post #1

W sumie dobrze Ci powiedział - "działały"
[#6] Re: Quickjoy II Turbo nie działa (różnica portów Atari 2600 i Amiga)

@olafmi, post #1

Jeszcze pytanie:
Model który posiadasz to SV-124?
Czerwona baza i czarny drążek z czerwonymi przyciskami?
Jeżeli tak to mogły puścić luty. Te joysticki mają pancerne mikroprzełączniki ale luty i przewody wenątrz wołają o pomstę do nieba. Mam 2 sztuki takich i po wyciągnięciu z pudełka po 25 latach jeden wytrzymał 35min soccer kida a drugi 20... więc nawet mocniejszy wstrząs w transporcie może powodować problemy.
Rozkręć i zobacz.
A świeże przewody i cyna prawdopodobnie zdziałają cuda.
Oprócz tego jeżeli kiedyś padną ci sprężynki to dorób z zapalniczki (będą minimalnie twardsze więc wymień wszystkie na raz) szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem