kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa
Cześć.

Stawiam pierwsze kroki z GOTEK i chciałem od razu przygotować go w zewnętrznej obudowie - popularny model na allegro.
Czy w przypadku braku podłączonego wewnętrznego napędu napęd zewnętrzny powinien być ustawiony na DF0 czy też na DF1?
Stacja działa jako wewnętrzna, ale chcę jeszcze dodać flopa.

I przy okazji - jak testowałem, to wczytywałem kilka gier, ale jednej - mojej ulubionej pamiątki z dzieciństwa - nie potrafię. Mowa o Yo!Joe! - gra zaczyna się wczytywać, a później pojawia się czerwony ekran. Czytałem o czerwonym ekranie przy starcie, ale przy wczytywaniu programu co to może znaczyć?

Pozdrawiam
[#2] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@xilo, post #1

Jaką masz Amige ?
[#3] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@wnuczus, post #2

Zapomniałem o podstawie :) A500
[#4] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@xilo, post #1

Widocznie gra działa poprawnie tylko z DF0.
Ta obudowa z allegro jest bez elektroniki i w niektórych przypadkach może źle współpracować z Amigą.
Dla lepszej kompatybilnosci, GOTEK powinien być jako stacją wewnętrzna.
Jeśli będzie on jednak używany jako magazyn gier do przegrywania na dyskietki, to może pozostać jako DF1 (zewnętrzny)
[#5] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@Norbert, post #4

Akurat jak już stacja była jako DF0 podłączona wewnętrznie to testowałem gry, wtedy właśnie miałem opisany wyżej efekt z Yo!Joe! Jako podłączenie zewnętrzne nic nie odpaliłem.
[#6] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@xilo, post #5

No to "wadliwa" kopia gry.
Znajdź inną wersję.
Próbowałeś użyć formatu .hfe zamiast .adf?
[#7] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@Norbert, post #6

Nawet mam pobrane, ale jeszcze nie próbowałem uruchamiać nic w tym formacie, sprawdzę :)
[#8] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@Norbert, post #4

Ja mam taką obudowę ale sam robiłem „kabel”.
To rozwiązanie doskonale sprawdza się w Amidze CDTV
I tylko do tego się to nadaje ok, racja
[#9] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@Bartek2075, post #8

A powiedzcie mi czy jeśli ustawię GOTEK na DF1 zworką i podłączę jako zewnętrzny (albo zamiast GOTEK A1011 - teraz w sumie nie chodzi mi o rodzaj sprzętu) - to czy A500 może z niego startować? Da się wybrać jakoś aby Amiga najpierw czytała DF0 a jeśli nic tam nie ma to DF1? Lub chociaż jakimś skrótem przy starcie? Widziałem jakiś opis odnośnie startu z dwoma wciśniętymi klawiszami myszy - ale to chyba odnosiło się do A600, u mnie nie działa...

Co do mojego Yo!Joe! - próbowałem pobrać kilka obrazów z różnych stron (jednak wszystkie które mam to .adf) - i za każdym razem efekt taki sam. Pojawiają się dwa pierwsze ekrany, a później czerwono. Może to być problem sprzętowy? z Amigą? Bez problemów uruchomiłem Prehistorik i North and South.
[#10] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@xilo, post #9

Systemy wyższe od 1.3 tak robią. OS1.3 próbuje bootować tylko z df0:
[#11] Re: Gotek - podłączenie stacji w zewnętrznej obudowie bez wewnętrznego flopa

@xilo, post #9

Dla testów przegraj na Yo!Joe! na dyskietkę.( wystarczy tylko pierwszą) i ja odpal.
Może się okazać że GOTEK ma z nią problem .
Czasami pomaga zmiana firmware na najnowszy.
Jaką masz wersję?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem