kategoria: Płyty główne
[#1] Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?
Witam.
Gdzie obecnie kupić izopropanol 99% w dobrej cenie ?
Ma ktoś namiar?
[#2] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #1

To do picia czy do elektroniki?
[#3] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@David, post #2

Dla siebie zakupiłem 30 l denaturatu.
Potrzebuję izopropanol 99% dla Amig.Ceny kosmiczne.
[#4] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@David, post #2

Pewnie do dezynfekcji, izopropanol ma bardzo dobre własności antyseptyczne. Wszyscy wykupili w związku z COVIDem.
Ceny zwariowały, i raczej się nie zanosi aby miały spaść. Ja mam kilka litrów w laboratorium... ale to do celów naukowych. Jakby się nie dało nigdzie znaleźć, a byłby potrzebny na gwałt, to można spróbować oczyścić przez destylację ze starego (brudnego) roztworu izopropanolu, albo z jakiegoś preparatu z jego dużą zawartością np. płynu do szyb samochodowych. Szukaj wujka bimbrownika ;)
[#5] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #3

A nie wystarczy denaturat? Ma bardzo podobne właściwości.
[#6] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@wali7, post #5

Mam denaturat 96% ale brudzi i pozostawia smugi.
Mam resztkę izo no i cholera kłopot.
[#7] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #6

Zakłady fryzjerskie zamknięte, to może dogadaj się lokalnie z jakąś fryzierką, teraz nie korzystają z chemii.
[#8] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #6

[#9] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@perinoid, post #8

Cholera,cena piękna,ale konto zarejestrowane w Chinach w 2003 roku i tylko dwa komentarze.
Kusi by kupić,ale rozsadęk stopuje.😀
[#10] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #9

Chińskie odczynniki nie mają zbyt dobrej renomy. Znam gościa który sporo u nich chemii kupował i mówił, że od czasu do czasu wtopa, bo albo nie przyjdzie, albo problem z czystością, jednak cena tego co jest OK równoważy z nawiązką ryzyko.... Ale to jego opinia.
Ja bym chyba nie kupował.
[#11] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@perinoid, post #8

Dałeś tutaj ofertę złodzieja. To jest dzisiejszy, świeży eBayowy scam jakich wielu, szczególnie teraz podczas globalnej pandemii. Za parę dni/tygodni konto będzie zablokowane i będzie tam kilkaset negatywów.

Cena samej wysyłki paczki 5-6kg z UK (bo taka jest podana lokalizacja przedmiotu) w świat znacznie przewyższa 5.88 GBP. A tutaj jest 5.88 GBP za ultra chodliwy towar, który waży całkiem sporo z darmową wysyłką w świat. Na prawdę dziwię się Wam, że w ogóle rozważacie "kupno" z tego linka.


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:35:36 przez sordan
[#12] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #6

Mam denaturat 96% ale brudzi i pozostawia smugi.


Przefiltrować przez chleb (jak żule) i po kłopocie.
[#13] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #1

Nie wiem czy te ceny są dobre...>>>
[#14] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #1

Hej, ja rok temu kupowałem dokładnie >>ten<< za 12€, nie wiem, czy to drogo.

Ku mojemu zdziwieniu wciąż jest w ofercie za taką samą cenę! Mi wyskakuje dodatkowo 4€ za przesyłkę, do Polski może być drożej.
[#15] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@sordan, post #11

Na szczęście dla kupujących przez ebay nie będzie problemu ze zwrotem kasy (jeżeli są na tyle przytomni, że płacą przez PayPal).
PayPal po prostu blokuje środki na koncie PayPal sprzedawcy d momentu dostarczenia towaru.
I w przypadku udokumentowanego braku dostawy po prostu zwraca środki na konto kupującego.
O czym "sprzedawcy" wiedzą doskonale, dlatego proponują inną formę rozliczenia.
[#16] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@stachu100, post #15

No to ma swoje plusy i minusy.

Ja jak sprzedawałem - nie pamiętam - ARMIGĘ czy MiSTera, to trzymali mi kasę... Miesiąc.

I powiedziałem sobie: sprzedaż via e-bay: nigdy więcej...
[#17] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@stachu100, post #15

Paypal blokuje środki na koncie sprzedawcy tylko w przypadku nowych, niezweryfikowanych w pełni sprzedawców, lub tym którzy nie maja jeszcze wystarczająco dobrej historii sprzedaży według nich. Ja już tej blokady nie mam od 10 lat i dostępne, niezablokowane środki na Paypalu mam juz w sekunde po otrzymaniu wpłaty, które od razu mogę wypłacać nawet jeszcze przed wysłaniem towaru. Ale żeby dostać taki "bonus" od złodziejskiego Paypala to według nich trzeba wpierw zasłużyć.

Takie oferty scammowe jak ta powyżej to mają tylko 2 warianty. Albo oszust ukradł komuś w pełni zweryfikowane konto Paypal (spam w naszych skrzynkach @ na próby kradzieży kont Paypal jest wysyłany w milionach dziennie) i ma spore szanse by wypłacić ukradzione pieniądze zanim Paypal i Ebay zablokują konta, albo ktoś kto kiedyś sprzedawał i niezbyt mu szło, ale ma juz w pełni zweryfikowane konto Paypal i postanowił zakończyć swoją przygodę w sprzedaży online przy okazji kradnąc jeszcze trochę pieniędzy. Jest jeszcze w sumie trzeci wariant, że scammer jest kompletnym amatorem złodziejem i ma niezweryfikowane konto Paypal i myśli, że uda mu sie pieniądze wypłacić.

Oczywiście kupujący nic nie straci płacąc w tej scammowej ofercie Paypalem, straci tylko swój czas i nerwy bo żadnego towaru nie otrzyma, a finansowo straci Paypal jeśli nie zareaguje na czas w przypadku kiedy mamy tutaj do czynienia z pełni zweryfikowanym kontem. Ale nawet jak Paypal straci to obdije sobie później w mikro sekunde na swoich bandyckich kursach walutowych oraz prowizji.


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 16:28:30 przez sordan
[#18] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@sordan, post #17

lub tym którzy nie maja jeszcze wystarczająco dobrej historii sprzedaży według nich.


Kluczowa fraza: według nich.

Miałem tam konto 10+ lat, sprzedałem+kupiłem 10+ przedmiotów.

Nie moja wina, że nie jestem handlarzyną.

Dla mnie ebay obecnie to po prostu zwykłe pedały są - i tyle. Kupuję, nie sprzedaję, nie polecam.
[#19] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@*y, post #13

To są chore ceny... przed tą całą zarazą kupiłem 10L izopropanolu 99% 180zł i to były normalne ceny.
[#20] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@panti1801, post #19

Napisz lepiej,że taka ilość jest Ci niepotrzebna😉
Do kolegi *y ,dzięki za stronę,tam już niestety nie ma izo.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 16:59:42 przez ak47
[#21] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@panti1801, post #19

Za 5L dałem 42zł
[#22] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #20

Zróbcie sobie izo.

Z czego robi się izo?

Etanol z ziemniaków lub cukru.

Edit: ze styropianu:

link

Sa na sali jacyś chemicy?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 17:05:56 przez David
[#23] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #20

Już prawie nic z tego nie mam bo poszło na dezynfekowanie samochodów. A i wczoraj z "setka" poszła na mycie płyty od Amigi ;)
[#24] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@David, post #22

Wolę ziemniaki niż styropian ;) do odkażania, czyszczenia, a i na wieczór się zastosowanie znajdzie ;)
[#25] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@David, post #22

Nie robi się izopropanolu ze styropianu, bo styropian to polistyren. Natomiast wątek z tworzywami sztucznymi OK, bo robi się z propylenu, z którego robi się także popularne tworzywo sztuczne - polipropylen. Jak już zgromadzimy tyle propylenu ile trzeba (przez pirolizę polipropylenu), to przeprowadzamy reakcję addycji (przyłączenia) wody. I mamy izopropanol.
PS. oftopujmy z sensem
[#26] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@ak47, post #20

Ceny nie komentuję >>>
[#27] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@Michciu, post #14

Tutaj https://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/mm/109634?lang=pl&region=PL można kupić, data wysyłki (z Niemiec) w środę. Widzę, że ceny są porównywalne do wielu podanych tutaj ofert.
[#28] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@panti1801, post #23

Tylko pamiętaj żeby rozcieńczyć do najlepiej 70%, bo tym prawie 100% nic nie odkaziszszeroki uśmiech
[#29] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@_Skiba, post #28

Odkazisz, ale tylko po wierzchu bo białko się szybko zdenaturuje i "odkażacz" nie wniknie głębiej.

P.S. Mega offtop się zrobił. Coraz bardziej mi to wygląda na Hyde Park.
[#30] Re: Izopropanol 99% gdzie kupić w dobrej cenie?

@recedent, post #29

A poza tym szybko odparuje. Roztwory 70% dłużej pozostają na dezynfekowanej powierzchni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem