[#1] Karta WiFi PCMCIA
Witam. Krótkie pytanko. Czy takie coś: link zadziała na A1200? szeroki uśmiech
[#2] Re: Karta WiFi PCMCIA

@lincoln06, post #1

Niestety nie. Musi być kartą PCMCIA 16-bitowa a to jest 32-bitowa Cardbus (link)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 16:27:29 przez wolly
[#3] Re: Karta WiFi PCMCIA

@lincoln06, post #1

Na pewno działającą kartą jest Thomson speedtouch 110. Mam taką, używałem z powodzeniem( jeśli takiej potrzebujesz to napisz priv)
[#4] Re: Karta WiFi PCMCIA

@wolly, post #2

Jak to rozpoznać? Oczywiście, jeśli na karcie nie ma informacji, czy jest 16 bitowa
[#5] Re: Karta WiFi PCMCIA

@lincoln06, post #4

Cardbusy mają o ile się nie mylę złocone końcówki.
[#6] Re: Karta WiFi PCMCIA

@recedent, post #5

W a600 to wystarczy żeby podłączyć ja do internetu?
[#7] Re: Karta WiFi PCMCIA

@Bociek78, post #6

Thomson i Orinoco i jej klony to tylko WEP i WPA/TKIP.
Żeby mieć WPA2/AES potrzeba karty opartej na chipie Prism2 i potem trzeba ją przeflaszować.

A600 z odrobiną fastu wystarczy, żeby podłączyć się do Internetu - zadziałają karty Ethernetowe na kablu. Do WIFI, sterownik Prism2.device wymaga przynajmniej 020.
[#8] Re: Karta WiFi PCMCIA

@Sir_Lucas, post #7

Odnośnie szczegółów podłączenia A600 do internetu, w konfiguracji, o której wspomina Sir_Lucas, używając tego typu karty WiFi na PCMCIA polecam wątek z moimi zmaganiami zwieńczonymi sukcesem (Pong777 zapodał link do super tutoriala na YT):

Karta sieciowa WiFi LINKSYS PCMCIA + A600, Furia EC020, 2MB chip, Kickstart Cloanto 3.x, AmigaOS 3.1 na lic. Cloanto - uruchomienie internetu

Może pomożeOK.
[#9] Re: Karta WiFi PCMCIA

@Michciu, post #8

Tak, to bardzo dobry tutorial przygotowany przez mojego przyjaciela z Amiga Ireland Group - Iarla'e - stos użyty tam to Roadshow. Można też skorzystać z innych stosów TCP/IP - Miami, MiamiDX, AmiTCP, Genesis.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem