kategoria: Komputery
[#1] SIMM-y w A4000 i CyberStorm
Mam do obsadzenia gniazda pamięci w A4000 i w CyberStorm. Na Allegro jest dużo SIMM-ów 72-pinowych, czy będą pasowały dowolne (przy zachowaniu ograniczeń co do maks. ilości pamięci, wkładania parami itd.), czy też kierować się jakimiś konkretnymi wskazówkami przy wyborze?
[wyróżniony] [#2] Re: SIMM-y w A4000 i CyberStorm

@podstawek, post #1

Jaką Masz wersję CS ?
Najlepiej wsadzić maxa do CS 4x32MB, największa szansa że będą działały to dwustronne po 8 kości na stronie, mogą być po 9 ( ECC), max 70ns, nim mniej tym lepiej
na płycie A4000 lepiej zostawić sam CHIP 2MB, pozostałe sloty zostawić puste, FAST na płycie A4000 jest duuużo wolniejszy od tego na CS

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 21:49:47 przez UJP
[#3] Re: SIMM-y w A4000 i CyberStorm

@UJP, post #2

Dzięki, bardzo przydatne informacje.

Co do CS mam wszystkie 3 wydania 060 (MKI, MKII, MKIII), nie mam tylko PPC.
[#4] Re: SIMM-y w A4000 i CyberStorm

@podstawek, post #3

Podstawek, robiłeś jakieś nowe zdjęcia Twoich nowszych sprzętów?
[#5] Re: SIMM-y w A4000 i CyberStorm

@UJP, post #2

nie rozumiem po co rezygnowac z fastu na plycie, przeciez i tak ma nizszy priorytet a te 16mb albo 64mb sie przydadzą
[#6] Re: SIMM-y w A4000 i CyberStorm

@Ralpheeck, post #4

[Off Topic]

Podstawek, robiłeś jakieś nowe zdjęcia Twoich nowszych sprzętów?


Na razie nic, choć pomysłów wiele. Jak kiedyś wreszcie kupię od Ciebie te towery, to zrobię zdjęcie rodzinne Amig. Myśl taka chodzi mi już od dawna po głowie.

[/Off Topic]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem