[#1] Testy AA3000+
Czy ktoś z Was ma już tą płytę? Jak tam można sprawdzić sloty i karty PCI?
Oprogramowanie z elboxu jakby nie działało... Trzeba zainstalować oprogramowanie Prometeusza?
[#2] Re: Testy AA3000+

@Rafał A-3000, post #1

Używasz oprogramowania Prometeusza, bo tam jest Prometeusz.
[#3] Re: Testy AA3000+

@wali7, post #2

Ważna uwaga - karta daughterbord Hesego do działania z wpiętymi kartami najwyraźniej wymaga zasilania. Pewnie przez dodatkowe układy obsługujące PCI.

Dotąd karty daughterbord do dużych Amig miały czasem złącza zasilania ale działały bez podpinania zasilania. Przynajmniej ja nie miałem dotąd potrzeby podpinania zasilania - było ono raczej wymagane w przypadku wpinania prądożernych kart, których najwyraźniej nie miałem.

Tymczasem nowy daughterboard z Prometeuszem bez dodatkowego prądu widzi mi tylko Buddha-Flash. Dla przykładu X-Surfa i V-Laba już nie wykrywał - ShowBoard pokazywał wzorki zamiast nazw kart, a w bootmenu ich nie było wcale. Po podpięciu zasilania karty zorro są przez ShowBoard wykrywane normalnie.

PCI czekają na instalację oprogramowania Prometeus.
[#4] Re: Testy AA3000+

@Rafał A-3000, post #3

Niestety coś mam problem z instalacją Prometeusza, a program Prometeusz Info nie wykrywa mostka. System Amigi wykrywa ,kartę', a oprogramowanie Prometeusza ma z tym problem. Ktoś próbował to rozwiązać?
[#5] Re: Testy AA3000+

@Rafał A-3000, post #4

Ten co ci składał to nie uruchomił tego ?
[#6] Re: Testy AA3000+

@Dorian3d, post #5

Układy mach i mostek PCI są przez system wykrywane. Prawdopodobnie jest to więc problem nieodpowiedniej wersji
oprogramowania Prometeusza.
[#7] Re: Testy AA3000+

@Rafał A-3000, post #6

no to że wykrywa nie znaczy że działa
[#8] Re: Testy AA3000+

@Dorian3d, post #7

Zainteresowanych informuję, że na Aminecie pojawił się już sterownik układu Dsp 3210 do płyt AA3000+.
[#9] Re: Testy AA3000+

@Rafał A-3000, post #8

trampolina Dziś dzięki pomocy Tomka (alt_) udało się zakończyć w pełni montaż AA3000+ z DSP. Tańczący banan
Można by powiedzieć, że wątek do zamknięcia.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem