[#1] Zalisialnie portu microusb z wewnątrz Amigi
Cześć,

Chciałbym do wewnątrz amigi włożyć urządzenie które zasilane jest portem microUSB (5V). Czy da się w jakikolwiek sposób podać takie napięcie wyciągając je z płyty Amigi? Mam na myśli np. z piny zasilania stacji dyskietek którą wymontowałem, więc piny są wolne. Czy ktoś się może spotkał z kablem/adapterem: gniazdo floppy disku -> microusb?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
[#2] Re: Zalisialnie portu microusb z wewnątrz Amigi

@Lorak, post #1

No można, bierzesz te 5V i zasilasz. Adapter robisz uwalając kabelek ze starego zasilacza AT/ATX i lutujac do tego czegoś co chcesz podłączyć.

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 11:36:45 przez michal_zukowski
[#3] Re: Zalisialnie portu microusb z wewnątrz Amigi

@Lorak, post #1

Zrobiłem tak w a1200 z subway. Dysk zewnętrzny działał jak należy.
[#4] Re: Zalisialnie portu microusb z wewnątrz Amigi

@Risc, post #3

Dziękuję za podpowiedzi.
[#5] Re: Zalisialnie portu microusb z wewnątrz Amigi

@Lorak, post #1

Przejściówki flop-usb nie widziałem.
Ja u siebie, żeby nie puszczać obciążenia przez całą płytę 600-tki, podlutowałem się od spodu do +5V i GND, przewód microUSB oskubałem, przepuściłem go przez płyte w otworach po modulatorze, na plusie dałem bezpiecznik polimerowy i moim wypadku microUSB wypuściłem na zewnątrz .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem