kategoria: Karty graficzne
[#1] RGB2HDMI - brak sygnału
Witajcie,
złożyłem RGB2HDMI.
RPI0 V1.3 + adapter + karta SD 8GB.

Na kartę wrzuciłem ostatni release: https://github.com/hoglet67/RGBtoHDMI/releases (wypakowałem całego zipa). Zworka na adapterze na Denise (mam płytę rev8A, Denise CSG 8362R8).

Po composite sygnał jest.
Przy przełączeniu na źródło HDMI - no signal.

Czy ktoś ma widzę jaka jest tego przyczyna?

Załączam zdjęcie:


Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 11:38:55 przez kar78787878
[wyróżniony] [#2] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #1

Rgb2hdmi daje sygnał testowy zaraz po włączeniu, jeśli jest, to winny musi być adapter, w przeciwnym razie pi nie startuje.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 12:40:50 przez san_u
[#3] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@san_u, post #2

Od włączenia Amigi mam czarny ekran. Żadnego info na ekranie.
Jak sprawdzić RPI0? Czy wrzucając zawartość zipa nie trzeba nic konfigurować w plikach?
[#4] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #1

Sprawdź dokładnie czy wszystkie piny weszły prawidłowo na swoje miejsca. Może być kwestia braku kontaktu, jakiś zimny lut.
[#5] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@nostrum666, post #4

Podłączenie ok.

Sprawdziłem samo RPI0 w następujący sposób:
- podłączyłem zasilanie pod microUSB,
- podłączyłem do monitora poprzez miniHDMI,
- pozostawiłem kartę SD w slocie.

Zakładam, że powinienem zobaczyć jakiś ekran bootowania RPI. Na ekranie nadal czarno.
[#6] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #5

Karta w formacie FAT32?
[#7] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@esial_, post #6

Tak.
[#8] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #5

Przewód HDMI sprawdzony?
[#9] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ak47, post #8

Przewód HDMI używam z Ultimate64 - jest ok.
Taśmy miniHDMI-HDMI, sprawdziłem 3.
[wyróżniony] [#10] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #5

Powinieneś zobaczyć ekran testowy przez chwilę, ekran podzielony na 4 części w różnym kolorze. Po włączeniu na PI powinna mignąć zielona dioda (nie pamiętam czy to było ze 3 razy). Zawsze możesz np nagrać jakąś dystrybucję linuksa na to PI i wtedy będziesz wiedział, czy bootuje coś z tej karty i czy daje obraz.
[#11] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@san_u, post #10

Wrzuciłem RP OS Lite. Zaskoczyło.
Wcześniej jednak próbowałem wrzucić ten system na kartę, o której pisałem wcześniej. System nie ruszył, a karta przestała być widoczna zarówno pod Windows jak i pod Linuxem.
Zakupiłem więc 2 nowe karty. Teraz udało mi się uruchomić również RGB2HDMI.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
3
[#12] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #11

Sorry, że się podepnę. Czy RGB2HDMI zadziała z RPI Pico ? Jakoś dostępność Zero strasznie zmalała, a na ali kosztują już ponad 90 zł.
[#13] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ryshard, post #12

Tutaj jest: link
Ja kupowałem bez wlutowanych goldpinów (wychodzi taniej) link, ale chwilowo oczekiwanie na dostawę.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:15:39 przez zyga64
[#14] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@zyga64, post #13

Brak do przyszłego roku,info od sprzedawcy.
[#15] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@zyga64, post #13

Są jeszcze z wifi, może warto brać.
[#16] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #1

A dla jakiego układu masz zworkę ustawioną ?
[#17] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@Dorian3d, post #16

Tak jak pisałem wcześniej, problem rozwiązany.

Ale skoro wątek rozszerzył się, to wrzucam zdjęcia ekranu przy rozdzielczości ekranowej 1360x768, Amigi 640x256 i skalowaniu Integer (jakimkolwiek podtypie). Ten efekt poszarpania linii nie objawia się tylko w tym rogu, ale na całym ekranie w losowych liniach - jest dynamiczny.

Spotkał się ktoś z czymś takim?


[#18] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #17

No i super
[#19] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #17

Ten typ(wersja) tak ma, dlatego powstała wersja oparta o cpld.
W niej już nie ma tego problemu.
[#20] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@MariuszK, post #19

Czy są one gdzieś dostępne w wersji złożonej?
[#21] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #20

Niedługo u .archi-tech.
[#22] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #17

Jakość sygnału PICLK i jego miejsce ma na to wpływ, różnice w propagacjach układów mogą się do tego przyczyniać. Dotknij palcem pin 11 na PI i zobacz, czy będzie jakaś reakcja, ewentualnie wlutować między pin 11, a masę kondensator 22pF i dokładać kolejne patrząc czy coś się zmienia, najlepiej byłoby go puścić przez dodatkowe bramki, ale to wiązałoby się już z druciarstwem.
[#23] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #17

Po zdjęciach nie do końca jestem pewien czy to ten sam problem. U mnie w A2000 pięknie działało i działa na monitorze 27 cali. Wczoraj byłem na czymś w stylu "amiparty" (SWAG niedaleko Bristolu) I chciałem zabrać ze sobą mniejszy TV z wejściem HDMI, dobrze że sprawdziłem czy wszystko ok przed wyjazdem bo obraz był z różnymi artefaktami i drżący (sprawdziłem na drugim małym TV i to samo) . Miałem też monitor 19 cali z wejściem DVI pod którym obraz jest żyleta tak jak na 27 cali. W A600 mam wersję na cpld która też sprawia problemy na tych małych TV , co prawda nie ma artefaktów i drżenia ale kolory nie do końca są prawidłowo wyświetlane (trudno to opisać) , ale na monitorach też jest super.
[#24] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@san_u, post #22

Zakłada, że miałeś na myśli pin 23 (SPI0 SCLK - GPIO11).
Sprawdziłem, niestety.
Pod ręką nie mam kondensatora 22pf, więc na razie nie sprawdzę.
[#25] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #24

Przecież napisałem PICLK pin 11... ?
[#26] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@san_u, post #25

Odpowiadając na Twoje pytanie: tak.

Przejrzałem wcześniej kilka rozpisek pinoutów nie nie było na żadnym oznaczenia PICLK. Najbliższe nazewnictwie to SPI0 SCLK na GPIO11, pin 23.
Sprawdzałem wtedy również pozostałe, wszystkie piny, również 11. Bez efektu.
[#27] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #26

Bo PiCLK to nazwa własna sygnału na schemacie RGB2HDMI, dlatego podałem, który to pin.


[#28] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #17

Zlutowałem ostatnio to na A600 z furią. Obraz w prawym górnym rogu pływał aż się nie dało patrzeć. Puściłem sygnał CLK przewodem z ekranem do masy. Teraz obraz jest stabilny.


1
[#29] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@ryshard, post #28

Ten sygnał, o którym wspominał wyżej san_u?
[#30] Re: RGB2HDMI - brak sygnału

@kar78787878, post #29

Oznaczone jako CLK na adapterze więc raczej tak.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem