kategoria: Komputery
[#1] Dziwny start Amigi 3000.
Jakiś czas temu Amiga losowo sama się wyłączała, aż po jakimś czasie przestała się w ogóle włączać.
Po wymianie kondensatorów i oględzinach teraz po włączeniu miga dioda HDD, po chwili pokazuje się szary ekran i dioda power świeci jaśniej, by po następnej chwili szary ekran stał się jaśniejszy. Na tym się kończy.
[#2] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Rafał A-3000, post #1

Ciemnoszary czy jasno szary? Jak ciemno, to sprawdź lub podmień kicki.
[#3] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Ralpheeck, post #2

Najpierw ciemniejszy (kiedy się rozjaśnia dioda zasilania), a potem nieco jaśnieje. Spróbuję znaleźć 2.04. Rom 1.4 został w AA3000+.
[#4] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Rafał A-3000, post #3

Na Diegromie jakby obraz migał różnymi kolorami, a na koniec kilka zielonych ekranów i na nim staje. Czy tam może się botuje DiagRom? Nie wiem jaki on ma ,start', bo nigdy nie używałem. Nawet nie wiem czy na tym przełączniku to jest diagrom ale jestem prawie pewien. Drugi Rom to prawdopodobnie 3.2 i tam są też tylko te dwa szare.
[#5] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Rafał A-3000, post #4

a sloty zorro masz włożone ? jak odpalasz a 3000 ?
[#6] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Dorian3d, post #5

Daughterboard? Tak. Ale na 1.3 wstawała chyba bez jak pamiętam. Od 2.x jest chyba ,blokada'.
[#7] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Rafał A-3000, post #6

ja jak miałem szary ekran wyciągnąłem zipy z płyty
i ruszyła
a najlepiej mieć kartę commodore 30/25 idealna do diagnostyki dużych amig
[#8] Re: Dziwny start Amigi 3000.

@Rafał A-3000, post #4

Do diagroma to najlepiej jest podłączyć port szeregowy do PC i włączyć terminal, by zobaczyć co wypluwa. U mnie w 98% przypadków prócz tych migających pasków nic na ekranie nie ma, nie wiem od czego to zależy.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 13:26:40 przez san_u
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem