kategoria: Dyski twarde
[#1] Problem z błędami na karcie SD.
Od kilku dni walczę z adapterem i kartą SD. Wcześniej nie było z nią żadnych problemów, a teraz wciąż sypie błędami odczytu, zapisu albo checksumy. Problem się zaczął chyba odkąd wkładałem drugą kartę którą chciałem przygotować dla CDTV. Teraz włożyłem ją z powrotem i już nie chce poprawnie współpracować.

Skanowałem DiskSalvem, VirusZetem. DiskSalv coś znajduje, naprawia, po czym znów to samo.
Virus Z nic nie znalazł na żadnej partycji. Czyżby karta się zaczeła sypać?
[#2] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #1

Zrób obraz karty jak nie chcesz stracic danych.
Sprawdź ten obraz jak działa pod emulatorem Amigi. Czy są takie same błędy itp.itd.

Możesz też kartę sformatować i przegrać pliki z podmontowanego obrazu, pliki po pliku na kartę SD.
Będzie to trwało, ale coś za coś

Jaki masz ustawione maxtransfer?
Jaki system jest na cdtv i tym drugim sprzęcie?
Jaki file system?
Jaka karta, pojemność, partycje

Ile pamięci ma cdtv i czy robiłeś jakieś operacje na karcie SD na cdtv ?
[#3] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #1

Na pewno Windows/WinUAE coś miesza na SD jak się mu nie zrobi Lock podczas montowania. Ja ogólnie wolę przygotowywać karty SD na MorphOSie bo wszystko natywnie obsługuje.
[#4] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Norbert, post #2

Sprawdzę jaki maxtransfer ale ja nic na niej nie zmieniałem i dotąd chodziła super. Włożyłem na chwilę drugą kartę by ją przygotować do CDTV, a kiedy z powrotem włożyłem tą która pracowała wcześniej z A3000 to mam teraz te szopki. Podejrzewałem wirusa
Saddama ale skanowanie nic nie wykazuje.
[#5] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #4

Maxtransfer zmieniony z 6xf do ffff (tak mam systemowej) i znów leci DiskSalv - ciekawe czyteraz się to skończy...
[#6] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #5

W wielu miejscach poleca się maxtransfer:
0x1FE00
i maskę:
0x1ffffe

Karta SD czy microSD, bo micro jeśli tak to może adapter jest wadliwy?
[#7] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Mir3k, post #6

Mnie sie zaczal problem podobny. Wsadzilem Buddhe do A2000 i podpialem normalny dysk. Wszytsko bylo ok, ale wyczytalem ze trzeba update flash'u zrobic zeby dzialala karta CF. Zrobilem update i karta CF dziala, ale podczas kopiowania na nia wszystko sie po chwili zatrzymuje i trzeba reset zrobic.

Max transfer ustawiony na 0x1FE00. Ale o masce nic nie wiedzialem. Sprawdze.
[#8] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Mokry, post #7

Sprawdziłem jeszcze u siebie mam maske:
0x7FFFFFFE
Ale tą wczesniejsza też skopiowałem z tutoriala
[#9] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Mir3k, post #8

Wyglada na to ze zmiana maski na 0x1FFFFE rozwiazala problem. Mam nadzieje ze to nie zbieg okolicznosci ;). To jeszcze zapytam jaki najlepiej ustawic BLOCK SIZE dla karty CF? Zawsze zostawiam taki jaki sie ustawi po zczytaniu informacji z karty. Czasem jest to 512, czasem 1024 a czasem 2048. Gdzie czytalem ze chyba najlepiej 4096, ale nie pamietam gdzie to bylo i czy to faktycznie prawda. Co proponujecie?
[#10] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Norbert, post #2

Po zmianie maxtransfer i skanowaniu póki co wczoraj działała. Zobaczymy jak dzisiaj. Obie karty mam 2GB. Sypiąca się partycja ma FFS.
Na WinUAE coś jej nie rozpoznawało. Jaki kiedyś podłączałem dysk to był widziany od razu. Z SD może brakuje czegoś, że jej nie widzi.
[#11] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #10

Sprawdź np ScsiMounterem (hdtoolbox) czy winuae widzi jakiś napęd pod właściwym .device
[#12] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Norbert, post #11

Chodzi o to, że nie mogę go dodać przy konfiguracji emulatora, a nie już w samej emulacji Amigi.
[#13] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #12

Czyli windows widzi kartę SD, ale Winuae nie.
Jak dodajesz kartę do emulatora? W trybie administratora ?
[#14] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Norbert, post #13

Hmm. Dysku to windows też chyba nie widział. Łączę to przez kontroler SCSI na PCI.
[#15] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #14

Dziś też żadnych błędów już nie było, więc chyba w tym leżał problem. Ciekawe tylko jak się przestawił maxtransfer, bo wcześniej chodziła bez problemów co najmniej kilka miesięcy.
[#16] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #15

Dziś znów powrót problemu. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia adaptera scsi2sd? Nie przypuszczam by to była wina karty SD, bo teoretycznie jest odczytywana... Co któryś raz...

Na drugiej karcie SD jest to samo, a dwa dni temu ją robiłem i wszystko śmigało.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:22:13 przez Rafał A-3000
[#17] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #16

A Pod winuae ?
[#18] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Dorian3d, post #17

Hmm. Spróbuję...
[#19] Re: Problem z błędami na karcie SD.

@Rafał A-3000, post #18

Na WinUAE szło dobrze. Wymieniłem więc układ SCSI w Amidze i na razie jest dobrze. Styki?
Dobrze mieć trochę ,gratów' na zapas.

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 21:02:50 przez Rafał A-3000
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem