[#1] Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi
Cześć!

Już niebawem rusza kampania crowdfundingowa projektu, nad który pracowałem od ok. roku. Jest to remake klasycznej Amigowej myszki, ale w wersji bezprzewodowej i z dotykowym scrollbarem. Mysz będzie działać z Amigą i wszelkimi współczesnymi komputerami.



Wszystkie szczegóły dotyczące myszki pojawią się na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/lukas-remis/tank-mouse-your-new-amiga-mouse - w momencie startu kampanii. Polecam zapisać się tam na powiadomienie o starcie.

10
[#2] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #1

Wow. Robi wrażenieOK. Jest już jakaś orientacyjna cena?
Czy czarna mysz będzie współpracować z cdtv?
1
[#3] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@AD99, post #2

Dzięki! Ceny zostaną przedstawione przy starcie kampanii. Myślę, że będą bardzo przystępne.

Prototyp był testowany na A600, z różnymi wersjami systemu. Nie wiem czy jest różnica w obsłudze myszy na CDTV ?
[#4] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #3

Jak jest zasilany odbiornik?
[#5] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #3

Będzie wersja z rolką?
PS Wersja czarna, dla CDTV - mega! OK

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 21:32:54 przez _arti
[#6] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@mwb113, post #4

Odbiornik jest na USB, do Amigi podłącza się go przez adapter DB9-USB. Może być od Lotharka albo RYS MK2 - ten drugi obsługuje też przewijanie dotykowe.
[#7] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@_arti, post #5

Heh, nie :) Pomiędzy przyciskami jest powierzchnia dotykowa do przewijania.
1
[#8] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #1

Fajna mysz. Nastawiam się na zakup. Nie wszyscy mają
pochlebne opinie o wyglądzie tej myszki, ale co tam,
raz się żyje szeroki uśmiech
[#9] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #7

Pomiędzy przyciskami jest powierzchnia dotykowa do przewijania.

I to bardzo na plusOK.
Do cdtv bezprzewodowa mysz oryginalna działała chyba na tej samej zasadzie co pilot. Jeżeli jednak można to załatwić np. Rysiem, to ok.
Czarna mysz - Epicka, jak to mój syn mawiaok, racja.
1
[#10] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #6

Wszystko OK, ale jak rozumiem jest to mysz bezprzewodowa USB, więc według mnie nie jest kompatybilna z Amigą tak jak to "reklamujesz". Klientem może będę zależnie od ceny produktu. Kickstarterow nie wspieram z reguły, będzie produkt dostępny to się zobaczy.
2
[#11] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #6

Odbiornik jest na USB, do Amigi podłącza się go przez adapter DB9-USB. Może być od Lotharka albo RYS MK2 - ten drugi obsługuje też przewijanie dotykowe.

Od Lotharka tzn. który? Ja znam jeszcze dosyć nowy produkt zwany mouSTer ale nie wiem czy to Lotharek robi, kupowałem na retrohax który również Lotharka produkty sprzedaje ;) Są jeszcze adaptery Tom i Jerry, też warto byłoby z nimi przetestować ;)
[#12] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #6

No właśnie, odbiornik bluetooth DB9 powinien być od razu , przynajmniej w wersji dla Amigi.
Może jakieś różne wersje zestawów:
- z odbiornikiem USB
- z odbiornikiem USB + odbiornik DB9
- z samym odbiornikiem DB9??
[#13] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@Madman, post #11

Ten od Lotharka to: Wireless USB mouse adapter
[#14] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #13

Czyli z Tomem ruszy ale bez rolki.
1
[#15] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #1

Nigdy nie byłem fanem tej trumny ale co tam - nostalgia daje zarobić więc poszedł link na twitter ;D

https://twitter.com/haerwu/status/1496761975447367681
1
[#16] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #1

Bardzo ładnie się prezentuje ok, racja z chęcią bym nabył. Jednak jeśli ma być kompatybilna z klasyczną Amigą to zestaw powinien zawierać mysz i odbiornik bezpośrednio wpinany w złącze myszki w Amidze a nie z przejściówkami do kupienia osobno takimi jak ryś, tom lub inny Proszę pamiętać że mysz pewnie parę złotych będzie kosztować a jakikolwiek adapter wspierający myszki USB hid to koszt w okolicach 100 złotych ale projekt zapowiada się fajnie.
[#17] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@zbroy, post #16

tez mi sie projekt bardzo podoba i jesli bedzie w rzeczywistosci tak jak napisano - kompatybilna z Amiga to chetnie kupie z dwie, w innym przypadku zadowole sie zwykla typowa myszka od pc
[#18] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@SimonGK, post #10

Zgadzam się z Szymonem. Aby myszka była "amigowa" musi być podpinana do Amigi bezpośrednio. No w ostateczności jakaś tam przelotka USB>>Amiga powinna być w zestawie.
W opisanym przypadku nie mamy do czynienia z myszką amigową, tylko z myszką o wyglądzie inspirowanym myszką do Amigi.
Nie zmienia to faktu, że jest to potencjalnie fajne urządzenie... ale byłoby jeszcze fajniejsze, gdyby odbiornik był wpinany bezpośrednio do złącza db9 w Amidze, a nie przez Rysia, czy inne tam zwierzaki.
6
[#19] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@wali7, post #18

Ale chodzi też o to, żeby tej myszki można było używać z Amigą, C64/C128, emulatorami tychże, implementacjami tychże w FPGA, itd. To znacznie zwiększy bazę potencjalnych klientów.
[#20] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@Cedrat, post #19

Czyli
W opisanym przypadku nie mamy do czynienia z myszką amigową, tylko z myszką o wyglądzie inspirowanym myszką do Amigi.
- też się z tym zgadzam.
I tak jak wyżej pisałem w Amigowy wydaniu powinien być odbiornik DB9.
Nikt nie zabrania używania tej myszki na innym sprzęcie - ale skoro jest Amigowa to warto by było ją "bezpośrednio" połączyć z naszym sprzętem a nie przez przejściówkę przejściówki...
A pamiętać trzeba że nie wszystkie przejściówki umożliwiają pełne wykorzystanie myszki w Amidze...

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 11:04:50 przez RokiS
[#21] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@RokiS, post #20

Ale odbiornik znaczenie podniesie cenę, jeśli nie podwoi. Dużo osób
posiada odbiorniki już, czyli powinny być dwie wersje: jedna
z odbirnikiem a druga bez.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 11:38:21 przez mmarcin2741
[#22] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@mmarcin2741, post #21

zgadza sie, ale jest napisane, ze kompatybilne z Amiga :) i chyba o to przeciez wszystko sie rozbija...
[#23] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@juen, post #22

Może kompatybilne tylko z wybranymi modelami Amigi, wyposażonymi w złącze USB? pomysł
[#24] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@recedent, post #23

ah tak fakt, z ogolnodostepnym warpem 1260 :P
[#25] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@RokiS, post #20

Natywny odbiornik dla Amigi bardzo podniósłby koszt. Ale polecam zaczekać na start kampanii, bo poniekąd będzie na to szansa. Na razie więcej nie zdradzam :)
1
[#26] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #25

To moze obciac koszty i zrobic zwykla myszke przewodowa...
na co komu mysz bezprzewodowa w Amidze, do tworzenia arkuszy klakulacyjnych w Excelu ?
[#27] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@selur, post #26

Ale to już było... w latach 90tych ;)
[#28] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #27

Tak jak ten pad, są dodawane 2 odbiorniki db9 i usb. Kupiłem za 139zł
niedawno, ale teraz za 158zł chodzą.

[#29] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@mmarcin2741, post #28

Kampania właśnie ruszyła! Zapraszam na Kickstartera:
https://www.kickstarter.com/projects/lukas-remis/tank-mouse-your-new-amiga-mouse

1
[#30] Re: Tank Mouse - nowa bezprzewodowa mysz dla Amigi

@vfxgeek, post #29

Dodajcie opcję "Tank Mouse + dongle do Amigi" i marudy z wątku będą się musiały zamknąć ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem