kategoria: Stacje dyskietek
[#1] Stacja ALPS DF354 121 i podobne własny fix do Ami
Przy okazji jak poprawiałem fix do alpsa 911 zrobiłem też podobny fix do stacji alpa 121 w innej mojej amidze.
Wcześniej występował problem z grą Soccer Kid - nie wczytywała się poprawnie ta super giera, więc nie dałem za wygraną i włączyło mi się myślenie jak rozwiązać ten problem. Nie wiem jak fix zachowuje się z dwiema stacjami DF0 i DF1 bo nie posiadam drugiej stacji. (ale wiem że ten problem też dało by się rozwiązać bo stacje PCtowe mają Motor On A i B na osobnych pinach - które to piny można zobaczyć w temacie o stacji Alps 911).




DownLoad Zdjęcia
[#2] Re: Stacja ALPS DF354 121 i podobne własny fix do Ami

@KoFi, post #1

Tzn nie stacje mają sygnał motor A i motor B tylko kontroler na mobo PC. Dlatego jest tam twist(lub go nie ma). Stacja tak naprawde "nie wie" czy jest A czy B. Stacja dostaje sygnał zawsze na te same piny. To twist decyduje czy jest A czy B

IBM then jumpered all drives to use /DS2 on pin 12. And being standard Shugart drives (or equivalent) they expected their motor enable on pin 16 just as Shugart intended. So you have drives that, regardless of their actual role, expect one signal on pin 12 and one on pin 16, and don't pay any attention to what is going on at pins 10 or 14.


link

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 10:18:48 przez snifferman
[#3] Re: Stacja ALPS DF354 121 i podobne własny fix do Ami

@snifferman, post #2

aha - rozumiem - wszystko rozchodzi się o ten kawałek taśmy odwrócony dla stacji pierwszej, a dla stacji drugiej już jest z całej taśmy bez odwracania.

Tak jak na tej stronie ładnie opisali.
pin Shugart IBM before flip IBM after flip "2nd drive" interprets
10 /DS1 /MOTOR_A /MOTOR_B ignored
12 /DS2 /SELECT_B /SELECT_A /DS
14 /DS3 /SELECT_A /SELECT_B ignored
16 /MOTOR /MOTOR_B /MOTOR_A /MOTOR

Ogólnie zrobiłem wczoraj w drugiej stacji w A600 i wszystko ładnie działa.
[#4] Re: Stacja ALPS DF354 121 i podobne własny fix do Ami

@KoFi, post #1

Hej, zrobiłem właśnie takiego fixa w swoich dwóch stacjach (w drugiej nieco inny ale wzorowany na przeróbce tasmy z ACS), a jedyne co na Amidze dostaje to DF0: Unreadable. Zwykła Amigowa stacja działa bez problemów. Ta przerobiona, 'cyka' tak samo jak amigowa, rom w odpowiednim momencie sie o nią upomina i też jest reakcja. Jakieś pomysły co robić dalej? Przerabiać kolejną?
[#5] Re: Stacja ALPS DF354 121 i podobne własny fix do Ami

@Mir3k, post #4

A stacją była sprawna przed przeróbka ?
Czy stacja działała z Amigą na przerobionej taśmie FDD (z diodą)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem