[#1] [KickStart i M27C160-100F1]
Kolega poprosił mnie żebym mu zaprogramował kickstart do amigi drugiej jaką zakupił i chciał mieć w 2 amigach taki sam kickstart - zakupił też 2 układy o nazwie jaką mu poleciłem, bo już takie układy kiedyś sam do swojej amigi zrobiłem i zdziwiło mnie że niby takie same kupił, ale jednak nie, bo one w okienku mają nie 4 banki, a więcej.
Wyglądają tak:

ściągnąłem pdf do tego układu i są aż 3 wersje tego układu 8x2Mb i 16x1mb i otp nie kasowalny.
Męczę się z tym czymś już cały dzień i nie mogę zaprogramować - cały czas jakiś error wychodzi, a kostka jest
poprawnie wykasowana kasowarką i jak robię blank test to pisze wyraźnie że jest czysta na każdym banku.
Ustawiam program time taki jak piszą w PDF'ie do programowania i napięcie 12.50v i za nic w świecie nie idzie
go zaprogramować, a wziąłem jakiś inny testowy swój układ ze starej płyty PC od biosu M27C1001 i bez problemu zapisuje się bez błędów żadnych.
Wcześniej miałem M27C160 i w okienku były widoczne 4 banki i programowałem 4 razy po jednym razie na każdy bank tym samym wsadem i pięknie działało, a tu nie mogę nic zrobić mimo że układ jest widoczny i odczytywalny to na samym początku układu zapisuje się zazwyczaj tylko początek programu i robi się error bardzo szybko i nie zapisuje dalej. Myślałem że to zasilanie USB bo podpiąłem do kabla USB 3.0 na krótkim przedłużaczu pół metrowym ale jak podpiąłem bezpośrednio do kompa to też nic to nie daje - to nie jest zasilanie bo inne układy programują się bez problemu. Pierwszy raz takie układy widzę z tyloma bankami - one niby mają aż 8 widocznych banków w okienku ale jak się je podświetli dobrze latarką to widać że te 8 jest jeszcze przedzielone na pół więc jest aż 16 banków po 1mb skoro to jest kostka 16 megowa.
Nie mam pomysłu co zrobić - bo wątpię żeby 2 kostki były zepsute zwłaszcza że na każdym banku się tak dzieje...
Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić żeby zatrybiło?

datasheet
[#2] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #1

Możesz spróbować podbić VPP. Skoro się nie programują to wyglądają na lipne.
Mi nawet jak się udało zaprogramować to i tak nie działały w Amidze. Wrzuciłem je do innego urządzenia.
Mowa oczywiście o tych 8 segmentowych szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 08:01:53 przez nekroskop
1
[#3] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #1

Bo to może być malowanka, a w rzeczywistości jest to układ 27C322. Sam mam nawet taką malowankę.
1
[#4] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@nekroskop, post #2

8-segmentowe nie działają. Temat wielokrotnie poruszany na ppa.pl
1
[#5] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@Amigo-A1200-040, post #3

A wiesz że nawet przez chwilę pomyślałem że to mogą być te inne co na adapterze jest przełącznik specjalny do nich - zaraz poczytam jeszcze o nich datasheet i spróbuję zaprogramować z przełącznikiem na 27c322 - jak nic nie da to myślę że te układy są zwyczajnie uwalone i to oba, bo jeden błędy zaraz na samym początku a drugi programuje się przez chwilkę tylko ale zapisuje się na nim poprawnie tylko kawałek kodu.
[#6] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #5

Sprawdziłem na ustawieniu 27C322 - nie działa mimo poprawnych ustawień - moim zdaniem uszkodzone 2 układy, bo jeden programuje się ciutkę, a drugi prawie wcale. I na każdym banku tak samo. Nie powinno tak być że różnie się zachowują.
[#7] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #6

Programujesz całość na raz ? Czy masz adapter i w przypadku 27C160 4 przebiegi ?
Możesz pokombinować programując inne banki.
Podbij VPP na 13V
Nawet jak zaprogramujesz to 8 segmentówki nie działają w Amidze.
1
[#8] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #6

Ale rozumiem że kasujesz je za pomocą lamy UV-C za każdym razem jak Ci wywali błąd ?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 17:10:57 przez Amigo-A1200-040
1
[#9] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@Amigo-A1200-040, post #8

kasujesz je za pomocą lamy UV-C


lamę UV-C wyobrażam sobie tak:

1
[#10] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #6

A jaki masz programator? Ja mam TL866 i na nim nie mogłem zaprogramować takich kostek, a ktoś inny zaprogramował je na Willemie (o ile dobrze pamiętam) bez problemów.

Jak kupowałem z Ali te kostki to zawsze im pisałem aby nie wysyłali mi tego typu. Często posłuchali
1
[#11] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@recedent, post #9

Cóż zjadłem jedną literkę, i wielkie halo
[#12] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@snifferman, post #10

Mam MiniPro TL 866 CS - dzięki za info - konkret odpowiedź - bo dobrze wiedzieć żeby nie naciąć się przypadkiem znowu na te tak naprawdę 16 bankowe po 1mb. (pod lupom widać że to nie jest 8 banków tylko 16 tak jak piszą w datasheet'cie, więc tak czy siak nie dziwne że nie działają w amidze.

A jeszcze ktoś pytał o kasowarkę - mam dobrą kasowarkę UV-C 254nm - kasuje bardzo dobrze.


Przed chwilą dostałem 27C400 i bez najmniejszego problemu się zaprogramował, i wszystko śmiga jak ta lala OK
[#13] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #12

Ja mam TL866 II i te kości tak czy siak powinny się zaprogramować, nie będą działać z Amiga, ale mi podeszły do cartridge'a do C16. Pytałem czy podbiłeś napięcie na 13V i czy inne bloki się programowały ?
[#14] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@nekroskop, post #13

Podbiłem do 13v i na wszystkich blokach było tak samo - nie da rady zaprogramować - po niecałej sekundzie error...
Znowu raz obniżyłem do 10v i zaprogramowało mały kawałek i wyskoczył error. Później zczytałem z układu to co się zaprogramowało - dodałem opcje skip puste FFFF żeby przeleciało te dalsze bloki i kliknąłem znowu na zaprogramuj i przeleciało do końca to samo i wyszło na to że w pewnym momencie na każdym banku jest w jakimś tym samym miejscu błąd na którym się zatrzymuje programowanie i tyle.
Ogólnie te układy i tak do szuflady skoro ami ich nie lubi jak i mój programator...
Chyba że ktoś je chce to 5zł za sztukę
[#15] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@nekroskop, post #13

powinny się zaprogramować, nie będą działać z Amiga


Gdzieś nawet mam taką kość zaprogramowaną z 4 kickami i działa. Jak znajdę to wkleję zdjęcie.
Tutaj ktoś nawet ma fotkę z tym "modelem".

Ogólnie są one problematyczne na TL866 i lepiej ich unikać

Chyba że ktoś je chce to 5zł za sztukę


Za tyle chodzą na ali. Jak napiszesz, że chcesz te z fotki, to ci wyślą

lamę UV-C wyobrażam sobie tak:

Humorystycznie, ale trochę nie na temat. Nie powinieneś jako moderator świecić przykładem (jasno jak gościu na tym screenie z filmku )

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 22:57:32 przez snifferman
2
[#16] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #14

Chyba że ktoś je chce to 5zł za sztukę

mam po 3zł/szt
[#17] Re: [KickStart i M27C160-100F1]

@KoFi, post #1

Ja właśnie usiłuję zaprogramować taką pamięć jak na fotce na osiem banków,a druga na cztery banki używając programatora Willem z adapterem.Pamięć odczytuje bez problemu ale przy programowaniu jest error at 0x000000 chip = 0x10 buffer = 0xF9.Tylko nie wiem o co tu chodzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem